10 sposobów na zwalczenie kryzysu Kościoła

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Amerykański kardynał ostrzega, że do Kościoła wkradły się zamęt i chaos, ale zachęca by naśladując świętych pozostać niezłomnymi, odważnymi i spokojnymi, bo zwycięstwo Chrystusa jest pewne.

W trakcie przemówienia na spotkaniu „Church Teaches Forum” odbywającym się w Luisville w drugiej połowie lipca tego roku kardynał Raymond Leo Burke przedstawił 10 sposobów na zwalczenie kryzysu zwątpienia i podziału:

1. Studiuj uważniej Katechizm Kościoła Katolickiego i bądź gotowy bronić nauczania Kościoła.

2. Pamiętaj o wielu budujących świadectwach wierności Chrystusowi danych przez wielu dobrych i niezłomnych wiernych, kapłanów i biskupów.

3. Módl się do Najświętszej Maryi Panny naśladując jedność jej serca z Jezusem.

4. Ze względu na zdecydowane diaboliczne zaangażowanie w zwiększanie chaosu i zamętu w Kościele często w ciągu dnia wzywaj wstawiennictwa świętego Michała Archanioła.

5. Módl się każdego dnia za wstawiennictwem świętego Józefa, by chronił Kościół przed zamieszaniem i podziałem, które zawsze są dziełem szatana.

6. Módl się za wstawiennictwem wielkich świętych papieży, prowadzących Kościół w trudnych czasach.

7. Módl się za kardynałów, aby posiedli szczególną jasność myśli i odwagę.

8. Zachowując pewność w Chrystusie, bądź spokojny, że bramy piekielne nie przemogą Jego Kościoła. Unikaj światowej desperacji wyrażanej w sposób agresywny i niemiłosierny.

9. Naśladując świętego Atanazego i innych wielkich świętych bądź gotów zaakceptować śmieszność, niezrozumienie, prześladowania, wygnanie a nawet śmierć, które mogą być ceną pozostawania z Chrystusem w Kościele.

10. Pielęgnuj w sobie miłość do papieża Franciszka modląc się za niego stale i prosząc o wstawiennictwo świętego Piotra w intencji Ojca Świętego.

Źródło: ncregister.com
tłum. AB.
Fot. Piotr Łysakowski/Poznańskie Nieśrodowisko Tradycji Katolickiej/facebook.com

Zobacz także
Wasze komentarze