Ojciec Pio listy pocieszenie

Fot. YouTube

3 niezwykle skuteczne pocieszenia ojca Pio dla grzeszników 

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ojciec Pio był surowym spowiednikiem, ale też skutecznym kierownikiem duchowym. Wiele osób zawdzięcza ojcu Pio swoje nawrócenie. Ale ojciec Pio przez to, że miał dar czytania w duszach potrafił także pocieszyć.

Czyń dobro, gdziekolwiek jesteś, aby każdy mógł powiedzieć: to jest dziecko ChrystusaZnoś utrapienia, choroby, cierpienia z miłości do Boga i dla nawrócenia biednych grzeszników. Podtrzymuj słabego, pocieszaj tego, co płacze – pisał.

Oto 3 fragmenty Listów ojca Pio, które wielu osobom przyniosły pocieszenie. 

1. W tumulcie namiętności i przeciwnych wydarzeń niech was wspiera nadzieja Jego niewyczerpanego miłosierdzia. Biegnijmy ufni do sądu pokuty, gdzie On z ojcowskim niepokojem czeka nas w każdej chwili. I jakkolwiek pewni naszej niewypłacalności względem Niego, nie wątpimy w uroczyście wypowiedziane nad naszymi błędami przebaczenie.  

2. Czemu się zamartwiasz? Śmiej się ze swych utrapień, tak jak wiele razy śmiałaś się z moich. Tak każde z nas płacze i śmieje się, urzeczywistniając w ten sposób powiedzenie Dominika Savio: „Uśmiech miesza się z bólem”. Jeśli to możliwe, śmiej się wraz ze mną z siebie samej i módl się, żebym i ja mógł śmiać się z samego siebie wraz z Tobą. 

3. Różaniec to potężna broń, by zwyciężyć szatana, pokonać pokusy, zdobyć serce Pana Boga, otrzymać łaski od Matki Bożej. Co więcej, różaniec jest syntezą naszej wiary, podtrzymaniem naszej nadziei, wybuchem naszej miłości. 

 

 

 

Zobacz także
Wasze komentarze