3 pocieszenia ojca Pio dla grzeszników 

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ojciec Pio był znany jako surowy spowiednik, który potrafił zbesztać i nakrzyczeć. Ale nie brakuje w jego listach także słów pocieszenia dla grzesznych dusz. Czyń dobro, gdziekolwiek jesteś, aby każdy mógł powiedzieć: to jest dziecko Chrystusa. Znoś utrapienia, choroby, cierpienia z miłości do Boga i dla nawrócenia biednych grzeszników. Podtrzymuj słabego, pocieszaj tego, co płacze – pisał. 

Oto 3 fragmenty Listów ojca Pio, które pokazują, skąd czerpać pocieszenie. 

 

W tumulcie namiętności i przeciwnych wydarzeń niech was wspiera nadzieja Jego niewyczerpanego miłosierdzia. Biegnijmy ufni do sądu pokuty, gdzie On z ojcowskim niepokojem czeka nas w każdej chwili. I jakkolwiek pewni naszej niewypłacalności względem Niego, nie wątpimy w uroczyście wypowiedziane nad naszymi błędami przebaczenie.  

 

Czemu się zamartwiasz? Śmiej się ze swych utrapień, tak jak wiele razy śmiałaś się z moich. Tak każde z nas płacze i śmieje się, urzeczywistniając w ten sposób powiedzenie Dominika Savio: „Uśmiech miesza się z bólem”. Jeśli to możliwe, śmiej się wraz ze mną z siebie samej i módl się, żebym i ja mógł śmiać się z samego siebie wraz z Tobą. 

 

Różaniec to potężna broń, by zwyciężyć szatana, pokonać pokusy, zdobyć serce Pana Boga, otrzymać łaski od Matki Bożej. Co więcej, różaniec jest syntezą naszej wiary, podtrzymaniem naszej nadziei, wybuchem naszej miłości. 

 

 

 

3 pocieszenia ojca Pio dla grzeszników 
6 (100%) 5 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze