fot. pixabay.com

400 dzieci spędzi wakacje dzięki Caritasowi

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

400 dzieci spędzi w lipcu i w sierpniu wakacyjne kolonie w ośrodku charytatywno-szkoleniowym Caritasu Diecezji Płockiej w Popowie (Mazowieckie). Turnusy wesprze Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Dzieci od 8 do 16 lat przebywać będą w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritasu Diecezji Płockiej im. bł. abpa Antoniego J. Nowowiejskiego – poinformowała diecezja płocka.

„Będą to trzy turnusy po dziesięć dni, w których uczestniczyć będą dzieci z naszej diecezji” – powiedział PAP dyrektor Caritasu Diecezji Płockiej ks. Szczepan Bugaj. Dodał, że wakacyjne kolonie, z których dzieci skorzystają m.in. dzięki współpracy lokalnych parafii i działających tam zespołów charytatywnych oraz szkół, rozpoczną się 22 lipca i potrwają do 23 sierpnia.

W trakcie wypoczynku dzieci w Popowie planowane są wycieczki np. do Muzeum Narodowego w Warszawie, a także zajęcia sportowe i rekreacyjne oraz warsztaty malarsko-plastyczne.

Jak podkreślił kierownik ośrodka ks. Paweł Rokicki, „chodzi o to, aby dzieci i młodzież w jakimś sensie oderwać od świata wirtualnego”.

fot. pixabay.com

„Chcemy zrealizować program wychowawczy, w którym kładzie się akcent na wartości duchowe, uczy właściwego przeżywania kultury i sztuki, wdraża podstawy savoir-vivre’u, uczy tolerancji wobec osób chorych i niepełnosprawnych” – powiedział m.in. ks. Rokicki, cytowany w informacji opublikowanej przez diecezję płocką.

Według niej pobyt dzieci i młodzieży w ośrodku w Popowie „finansowany jest przez Caritas Diecezji Płockiej przy dofinansowaniu Kuratorium Oświaty w Warszawie”.

Wcześniej, podczas tegorocznych wakacji, od 3 do 30 czerwca, w ośrodku w Popowie gościła grupa ponad 130 dzieci i młodzieży z rodzin polskich mieszkających na Białorusi. Oprócz wycieczek, dla uczestników wakacyjnego wypoczynku przygotowano m.in. zajęcia edukacyjne, w tym obejmujące naukę języka polskiego.

Projekt „Kolonie dla dzieci polonijnych 2019” – jak informuje Caritas Diecezji Płockiej – był współfinansowany z budżetu Kancelarii Senatu RP.

Zobacz także
Wasze komentarze