4000 km pieszo przez Indie przeciwko nietolerancji religijnej
Wysokiej rangi polityk opozycyjnej Partii Kongresowej w Indiach Rahul Gandhi zakończył 30 stycznia liczący 4000 kilometrów marsz przeciwko nietolerancji religijnej.
Swój marsz protestu rozpoczął przed pięcioma miesiącami w najbardziej wysuniętym na południe Kanyakumari, a zakończył w Śrinagarze w Kaszmirze. „Była to akcja o znaczeniu historycznym, powiedział w rozmowie z azjatycką agencją prasową UCAN jezuita i obrońca praw człowieka o. Cedric Prakash. Podkreślił, że w swoim marszu przez 14 stanów Indii Rahul Gandhi miał kontakty z wieloma prostymi ludźmi i starał się zrozumieć ich problemy i kulturę.
>>> Indie: krytyka władz za sprzyjanie przemocy wobec chrześcijan
Wzrosła przemoc wobec mniejszości religijnych
Obserwatorzy polityczni postrzegają marsz jako część kampanii 52-letniego Gandhiego, która ma na celu umocnienie jego roli jako kluczowego polityka opozycji. Oczekuje się, że przed wyborami powszechnymi w 2024 roku partie opozycyjne zawiążą sojusz przeciwko rządzącej hinduistycznej nacjonalistycznej Indyjskiej Partii Ludowej premiera Narendry Modiego. Odkąd Modi doszedł do władzy w 2014 roku, znacznie wzrosła nienawiść i przemoc ekstremistycznych hindusów wobec muzułmańskich i chrześcijańskich mniejszości religijnych.
Partia Kongresowa dramatycznie źle wypadła w wyborach powszechnych w 2019 roku. Rahul Gandhi wziął wtedy na siebie odpowiedzialność i zrezygnował z funkcji kierowniczej. Jest synem byłego premiera Rajiva Gandhiego (1944-1991), a także wnukiem byłej premier Indiry Gandhi (1917-1981). Zarówno Rajiv jak i Indira Gandhi zginęli w zamachach na tle politycznym.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |