Fot. unsplash

6 obietnic Boga, o których powinien wiedzieć każdy chrześcijanin 

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ważne jest, aby chrześcijanie znali Słowo Boże i mieli je także w swoich sercach. W trudnych chwilach, stresie i rozpaczy to Boża obietnica daje nam nadzieję. Pismo Święte przypomina nam, że mając wzrok utkwiony w Chrystusa, możemy przetrwać każdą burzę, która nadejdzie. Biblijne historie zapewniają nas, że Bóg nigdy nas nie porzuci i że zawsze będzie nas przygarniał do swoich ramion. 

Nie pozwólcie diabłu ukraść radości i siły w Panu. Zapamiętaj ten artykuł, być może nawet skopiuj link, aby mieć go zawsze pod ręką, gdy będziesz tego najbardziej potrzebował.  

Bądź mężny i mocny, nie lękaj się, nie bój się ich, gdyż Pan, Bóg twój, idzie z tobą, nie opuści cię i nie porzuci. (Pwt 31, 6) 

Wierny jest Pan, który umocni was i ustrzeże od złego. (2 Tes 3,3) 

Lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą. (Iz 40, 31) 

Lecz [Pan] mi powiedział: «Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali». Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa. (2 Kor 12,9) 

Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, [Bóg] jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. (1 J 1,9) 

Niech Chrystus zamieszka przez wiarę w waszych sercach; abyście w miłości wkorzenieni i ugruntowani, wraz ze wszystkimi świętymi zdołali ogarnąć duchem, czym jest Szerokość, Długość, Wysokość i Głębokość, i poznać miłość Chrystusa, przewyższającą wszelką wiedzę, abyście zostali napełnieni całą Pełnią Bożą. (Ef 3, 17-19) 

Akt nadziei 

Ufam Tobie, boś Ty wierny, 
Wszechmocny i miłosierny. 
Dasz mi grzechów odpuszczenie, 
Łaskę i wieczne zbawienie. 

Tłumaczenie pochodzi z Biblii Tysiąclecia.
 
Źródło: https://catholic-link.org/6-promises-of-god-every-christian-should-know/ 
Tłumaczenie: Zofia Kędziora

6 obietnic Boga, o których powinien wiedzieć każdy chrześcijanin 
4.8 (80%) 5 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze