Abp Budzik: każdy nasz grzech obniża świętość Kościoła

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Pragniemy przepraszać Boga za grzechy tych naszych braci, którzy wykorzystali ludzi młodych. Każdy nasz osobisty grzech obniża świętość Kościoła” – powiedział dziś w lubelskiej katedrze abp Stanisław Budzik.

Metropolita lubelski przewodniczył Drodze Krzyżowej i adoracji Najświętszego Sakramentu, z okazji Dnia Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich, obchodzonego w polskim Kościele 3 marca.

„Pragniemy przepraszać Boga za grzechy tych naszych braci, którzy wykorzystali ludzi młodych. Ten grzech szczególnie godzi w Kościół, w którym jesteśmy wspólnotą. Każdy nasz osobisty grzech obniża świętość Kościoła, a każde nawrócenie przywraca mu świętość” – powiedział metropolita lubelski podczas wstępu do nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

W nabożeństwie uczestniczyli biskupi pomocniczy, kapłani diecezjalni i zakonni pracujący na terenie archidiecezji lubelskiej oraz wielu studentów i wykładowców Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Podczas procesji, krzyż nieśli neoprezbiterzy, wikariusze, proboszczowie, duszpasterze akademiccy, pracownicy kurii i profesorowie KUL.

Autorem rozważań jest znany psycholog i duszpasterz o. Józef Augustyn SJ : „My kapłani, poniżeni w oczach chrześcijan i całego świata, grzechami naszych braci w kapłaństwie i naszym własnym uwikłaniem, z bólem współczucia dla ofiar wołamy w upokorzeniu i zawstydzeniu: Ty zaś, o Panie, nie stój z daleka; Pomocy moja, spiesz mi na ratunek!” – czytamy w rozważaniu do Stacji V.

Po nabożeństwie nastąpiła krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, która odbyła się w ciszy.

Fot. media.radio.lublin.pl

Abp Budzik: każdy nasz grzech obniża świętość Kościoła
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze