Abp Gądecki powołał Radę Społeczną kolejnej kadencji

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Szóstą kadencję rozpoczęła Rada Społeczna przy Arcybiskupie Poznańskim. Na przewodniczącego rady został wybrany ponownie ekonomista prof. Bohdan Gruchman, który pełni tę funkcję od początku powołania gremium w 2002 roku.

Zadaniem Rady jest wypracowywanie opinii na temat bieżących wydarzeń stanowiących w życiu społecznym swoiste „znaki czasu”. „W szczególności chodzi tu o zagadnienia związane z takimi kwestiami, jak poszanowanie godności osoby ludzkiej, prawa człowieka, małżeństwo i rodzina, życie gospodarcze, życie polityczne, kultura” – czytamy w informacji przekazanej KAI przez ks. Pawła Deskura, sekretarza rady.

Rada Społeczna przy Arcybiskupie Poznańskim wydała dotąd m.in. oświadczenia na temat klauzuli sumienia, imigrantów z Ukrainy, roli chrześcijaństwa w kulturze polskiej i pamięci historycznej.

W skład rady wchodzą wybitni naukowcy, działacze społeczni, profesorowie wyższych uczelni i Polskiej Akademii Nauk. Wśród jej członków jest konstytucjonalista prof. Wojciech Łączkowski, neonatolog prof. Janusz Gadzinowski, biochemik prof. Andrzej Legocki i informatyk prof. Jan Węglarz.

Rada Społeczna przy Arcybiskupie Metropolicie Poznańskim istnieje od 2002 roku. Członkowie Rady reprezentują różne środowiska życia naukowego, kulturalnego i społecznego.

Zobacz także
Wasze komentarze