Kard. Dziwisz dał stułę św. Jana Pawła II katedrze w USA

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przebywający w Stanach Zjednoczonych kard. Stanisław Dziwisz uczestniczył w sobotę w poświęceniu nowej katedry w Knoxville w stanie Tennessee w USA. Poświęcił tam figurę św. Jana Pawła II oraz ofiarował diecezji stułę używaną przez polskiego papieża.

W uroczystościach uczestniczyło pięciu kardynałów, wielu biskupów, kapłanów oraz wiernych świeckich. Diecezja Knoxville została utworzona w 1988 roku przez św. Jana Pawła II.

Kard. Stanisław Dziwisz poświęcił w nowej katedrze figurę św. Jana Pawła II i podarował diecezji stułę używaną przez papieża Polaka. W skierowanym do uczestników uroczystości słowie podkreślał, że św. Jan Paweł II darzył szczególnym uczuciem naród amerykański i ten kraj, który jest krajem wielkich możliwości, a zarazem uznaje, że wszyscy jesteśmy równi wobec jednego Boga.

„Przybywam do Knoxville z radością, ale i z wielkim wzruszeniem i miłością do tego lokalnego Kościoła, który został ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Jego święte życie wpłynęło na moje życie w szczególny sposób, gdyż miałem ten przywilej, aby służyć mu jako jego osobisty sekretarz przez trzydzieści dziewięć lat” – wyznał hierarcha.

„Figura św. Jana Pawła II i jego relikwia, którą przynoszę dzisiaj, będą przypominały następnym pokoleniom, że jego ramiona były zawsze otwarte, aby przyjąć wszystkich i zaprosić ich do otwarcia drzwi Chrystusowi, który jako jedyny może zaspokoić najgłębsze pragnienia ludzkiego serca” – zaznaczył. 

Zachęcił również za Janem Pawłem II, by nie bać się „głosić Ewangelii Chrystusa światu, który tak bardzo potrzebuje życia w prawdzie, pokoju i miłości”.

„Niech Bóg błogosławi tę wspaniałą diecezję i jej wiernych. Niech Bóg błogosławi Amerykę” – zakończył kard. Dziwisz.

W niedzielę osobisty sekretarz świętego papieża odprawi w nowo poświęconej katedrze Mszę św. dla Polonii amerykańskiej.

Fot. niezalezna.pl

Kard. Dziwisz dał stułę św. Jana Pawła II katedrze w USA
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze