Fot. PAP

Abp Gądecki: solidaryzuje się z pokrzywdzonymi w Hiszpanii

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Z głębokim smutkiem przyjąłem informację o zamachach terrorystycznych w Hiszpanii – napisał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w liście kondolencyjnym skierowanym do przewodniczącego hiszpańskiego episkopatu kard. Ricardo Blázqueza Péreza.

Abp Gądecki złożył w imieniu polskiego Kościoła wyrazy współczucia wszystkim, którzy stracili w zamachach swoich bliskich oraz zapewnił o solidarności z pokrzywdzonymi. „Modlimy się zwłaszcza w intencji zmarłych, prosząc Boga – za wstawiennictwem Matki Bożej Wniebowziętej – o pokój wieczny dla nich” – napisał przewodniczący KEP.

„W ostatnich miesiącach i latach jesteśmy świadkami zatrważających aktów przemocy, skierowanych wobec bezbronnych, często kobiet i dzieci. Nie chcąc dopuścić, aby ból zrodził nienawiść, modlimy się za tych, którzy dopuszczają się tych haniebnych czynów, prosząc dla nich o opamiętanie i nawrócenie” – podkreślił abp Gądecki.

W dwóch zamachach w Barcelonie i w kurorcie Cambrils, na północnym wschodzie Hiszpanii zginęło co najmniej 14 osób, a 130 zostało rannych. Na ulicach tych miast w tłum ludzi wjechały samochody. Do ataku przyznała się dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie. Do zamachów doszło w czwartek popołudniu i w piątek nad ranem.

Abp Gądecki: solidaryzuje się z pokrzywdzonymi w Hiszpanii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze