gądecki plecak

Fot. YouTube

Abp Gądecki: szkoła miejscem rozwoju intelektualnego i duchowego

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

– Kończy się wasza letnia, wakacyjna przygoda, a zaczyna rok przygody z nauką i szkołą. Kolejny rok szkolny niech będzie dla was, drodzy uczniowie, wędrówką przez fascynujący świat ludzkiej myśli. Życzę wam dobrych i twórczych spotkań z waszymi nauczycielami, wychowawcami i katechetami oraz wspaniałych, trwałych przyjaźni ze szkolnymi koleżankami i kolegami – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Abp Gądecki przysyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom na nowy, rozpoczynający się właśnie rok szkolny 2019/2020. Podkreślił, że szkoła powinna być nie tylko miejscem rozwoju intelektualnego, ale też duchowego. – To na rodzicach i wychowawcach spoczywa obowiązek nauczenia młodego pokolenia odróżniania dobra od zła oraz prawdy od kłamstwa – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

>>Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Dodał, że życzy dzieciom i młodzieży, by dzięki nauce, którą zdobywają w szkole, potrafili później realizować swoje najśmielsze marzenia.

Abp Stanisław Gądecki życzył nauczycielom i uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny, aby nieustannie prowadził ich Duch Święty. – Życzę wam na nowy rok szkolny Bożego błogosławieństwa i zapewniam o swojej pamięci i modlitwie – powiedział.

>>Szkoła katolicka od środka [ROZMOWA]

Zobacz także
Wasze komentarze