Fot. PAP/Waldemar Deska

Abp Hoser: zgoda na aborcję zagraża przyszłości państwa

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Domaganie się prawa do aborcji jest zaprzeczeniem macierzyństwa i człowieczeństwa a zgona na aborcję zagraża przyszłości państwa – stwierdził abp Henryk Hoser.

Biskup senior diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył w piątek wieczorem mszy św. parafii NMP Matki Kościoła w Markach, gdzie przybyła peregrynująca pod po kolejnych kościołach i wspólnotach zakonnych diecezji kopia Jasnogórskiego Obrazu. W homilii abp Hoser odniósł się do piątkowych protestów zwolenniczek prawa do aborcji nazywając to „Apokalipsą współczesnych czasów”. – Tysiące kobiet na ulicach Warszawy żądało prawa do zabicia swoich chorych jeszcze nienarodzonych dzieci – niczym ten biblijny smok – stwierdził.

Podkreślił, że nie ma większego okrucieństwa, niż to kiedy matka chce zabić swoje dziecko. – Tymczasem tyle kobiet zdobywa się na tego typu manifestacje z niezwykłą pogardą do rodzącego się życia – do dziecka, które z nich powstało. To jest wręcz zaprzeczeniem macierzyństwa i człowieczeństwa – oświadczył abp Hoser.

Ostrzegł, że zgoda na aborcję zagraża przyszłości państwa, bo przełoży się na całe życie społeczne. – Jeżeli nie będziemy uważać, że ludzkie życie jest absolutną, podstawową wartością każdego człowieka, którą trzeba chronić ze wszystkich sił – w każdej sytuacji i w każdym stanie, to wówczas już niczego nie możemy być pewni. Eugenika i eutanazja które za tym stoją, to są sztandary naszej przyszłości którą kobiety wykrzykiwały w piątek na ulicach – stwierdził duchowny.

Jako odpowiedź na wydarzenia w stolicy abp Hoser wskazał na modlitwę do Najświętszej Maryi Panny, która jak przypomniał – jest Matką Kościoła, a więc każdego ludzkiego życia. – Ona zawsze zwycięża złego ducha. Tak było kiedyś i tak jest również obecnie. Wołajmy zatem do Niej byśmy sami nie zginęli – zachęcał arcybiskup senior.

Podkreślił, że Maryja zawsze śpieszy swoim dzieciom z pomocą. – Niestety, to my często nie otwieramy Jej naszych serc, nie pozwalamy by nas ratowała. W związku z tym, stawajmy przed Nią każdego dnia i spójrzmy w Jej oczy, a jeśli upadniemy to pamiętajmy, że jest Matką Miłosierdzia, która uprosi nam przebaczenie wszystkich grzechów – zapewniał abp Hoser. 

Abp Hoser: zgoda na aborcję zagraża przyszłości państwa
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze