abp marek jędraszewski

fot. Archidiecezja Krakowska, YouTube

Abp Jędraszewski apeluje o ponowne zawierzenie Polski Jezusowi i Maryi

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie, pełni ufności zawierzajmy Chrystusowi, Miłosiernemu Panu dziejów, wszystkie sprawy Narodu – abp Marek Jędraszewski apeluje do księży archidiecezji krakowskiej, aby w niedzielę 5 lipca po każdej Mszy świętej został powtórzony „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”.

Metropolita krakowski zwrócił się z apelem do księży archidiecezji, aby w niedzielę 5 lipca po każdej Mszy św. we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych został powtórzony „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”, którego 3 maja tego roku dokonał na Jasnej Górze Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i który tego samego dnia uroczyście złożył w katedrze na Wawelu abp Marek Jędraszewski.

Fot. cathopic

W szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie, pełni ufności zawierzajmy Chrystusowi, Miłosiernemu Panu dziejów, wszystkie sprawy Narodu. Niech nie słabnie modlitwa Kościoła w Polsce o pełne odpowiedzialności i poświęcenia postawy nas wszystkich wobec trudów oraz wyzwań współczesności. (abp Marek Jędraszewski w apelu)

Metropolita krakowski podziękował kapłanom za włączenie się w „Maraton modlitewny” za Kościół i Ojczyznę, który – w związku z papieskimi rocznicami – od 1 listopada 2019 r. trwa w kościołach i kaplicach archidiecezji krakowskiej. Pół godziny przed wieczorną Mszą świętą wierni w ciszy adorują Najświętszy Sakrament. Modlitwa kończy się dziesiątką różańca i litanią do św. Jana Pawła II. Jest to wyraz wdzięczność za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, a jednocześnie modlitewna troska o Polskę, Kraków i całą archidiecezję. Abp Jędraszewski prosi księży o „gorliwe i wierne kontynuowanie tego maratonu modlitwy”. – Każdego dnia dołączajmy do niego najbardziej aktualne intencje, którymi żyje całe nasze społeczeństwo – apeluje metropolita krakowski.

>>> Kalisz: zmiana terminu Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi

msza św.

fot. EPA/ANDRE PAIN

Przeczytaj też >>> Jan Żaryn o Jasnogórskim Akcie Zawierzenia: Polacy mają kapitał uwierzenia, że Matka Boża interweniuje i wstawia się za nami [NASZA ROZMOWA]

Zobacz także
Wasze komentarze