Biskup Regensburga Rudolf Voderholzer podczas modlitewnego czuwania przy trumnie ks. Georga Ratzingera w jego domu w Regensburgu, fot. EPA/PHILIPP GUELLAND

Jest znany termin uroczystości pogrzebowych ks. Ratzingera

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Uroczystości pogrzebowe ks. prałata Georga Ratzingera odbędą się 8 lipca w Ratyzbonie. Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI, przez 30 lat kapelmistrz w katedrze ratyzbońskiej i kierownik chóru chłopięcego Regensburger Domspatzen, zmarł 1 lipca w wieku 96 lat.

Po mszy św. pogrzebowej w miejscowej katedrze kapłan zostanie pochowany na cmentarzu katedralnym w Ratyzbonie w grobie należącym do fundacji chóru katedralnego Domspatzen. Dziś właśnie poinformowano, że brat papieża seniora Benedykta XVI, nie zostanie pochowany w rodzinnym grobie na cmentarzu w Ziegetsdorf a w grobie należącym do fundacji chóru katedralnego “Domspatzen” na cmentarzu katolickim w Ratyzbonie. Informację tę podała dyrekcja chóru a za nią niemiecka agencja katolicka KNA.

ks. Georg Ratzinger, fot. EPA/STF GERMANY

Już w tę niedzielę (5 lipca) swego wieloletniego kierownika pożegnają Regensburger Domspatzen podczas nieszporów w intencji zmarłego. W nabożeństwie weźmie udział 220 śpiewaków. W uroczystości nie będą mogli jednak uczestniczyć wierni ze względu na panujące jeszcze przepisy związane z koronawirusem. Całość będzie transmitowana na żywo na stronie internetowej diecezji.

Sylwetka ks. Ratzingera >>> Nie żyje ks. Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI

Ks. Georg Ratzinger kierował ratyzbońskim chórem chłopięcym przez 30 lat, w latach 1964-1994. Był ostatnim członkiem rodziny papieża seniora. Rzecznik diecezji ratyzbońskiej Clemens Neck pytany przez niemiecką agencję katolicką KNA, czy na pogrzeb swego brata przyjedzie papież senior, odpowiedział, że na razie takiej informacji nie posiada. 93-letni Benedykt XVI przebywał w Ratyzbonie w dniach 18-22 czerwca, by odwiedzić swego ciężko chorego brata. Jak wspominał biskup Ratyzbony, Rudolf Voderholzer, podczas tych pięciu dni bracia widzieli się dziewięć razy: „było mało słów, wiele ufnych gestów, a przede wszystkim wspólna modlitwa”.

>>> Ratyzbona: Benedykt XVI odwiedził groby rodzinne i dawny dom [GALERIA]

Benedykt XVI ze swoim bratem, ks. Georgiem, 2008 rok, fot. EPA/ANDREA SOLERO

Dziś Ojciec Święty wystosował na ręce papieża seniora Benedykta XVI słowa współczucia z powodu śmierci jego brata, ks. prałata Georga Ratzingera.

Zobacz także
Wasze komentarze