Abp Jędraszewski: Objawiajcie światu, jak bardzo Bóg ten świat ukochał

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

– Objawiajcie światu, jak bardzo Bóg ten świat ukochał – mówił metropolita krakowski, arcybiskup Marek Jędraszewski na zakończenie nabożeństwa Drogi Miłosierdzia. Nabożeństwo odbyło się w łagiewnickim sanktuarium w Wigilię Święta Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwo poprowadził jego autor, ks. dr Franciszek Ślusarczyk, oraz aktorzy: Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska. Podczas jego trwania wierni mogli wysłuchać fragmentów Ewangelii mówiących o spotkaniach Jezusa z ludźmi na „Drodze Miłosierdzia”, tekstów zaczerpniętych z „Dzienniczka” św. Faustyny, a także niektórych fragmentów papieskich nauczań.

fot. EpiskopatNews, flickr.com

– Boże Miłosierdzie dociera także do zmarłych. Ewangelie ukazują m.in. wskrzeszenie córki Jaira, a także Łazarza. Celem tych gestów miłosierdzia nie jest tylko przedłużenie życia, ale także wskazanie perspektywy szczęścia na całą wieczność. Życie i śmierć nabierają wartości dopiero w świetle wiary – brzmiały niektóre słowa rozważań.

Teksty były przeplatane wyświetlanymi na telebimach fragmentami filmów pokazującymi m.in. Ojca Świętego Franciszka, który obmywa nogi wiernych podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej czy podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Inne obrazy pokazywały Jezusa, który przemierza współczesny świat i spotyka ludzi odrzuconych, trędowatych i cierpiących. – Nie zapominajcie o potędze wiary – usłyszeli wierni.

Ostatnim z wyświetlanych filmów ukazywał papieża Polaka, który w łagiewnickim sanktuarium 17 sierpnia 2002 roku zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu. Obecni na nabożeństwie w milczeniu i w postawie stojącej wysłuchali tych słów.

Na koniec kilka słów do wiernych skierował metropolita krakowski, arcybiskup Marek Jędraszewski: – Myślimy o tych wszystkich wiernych chrześcijanach całego świata, którzy dzisiaj gromadzą się, by rozważać to, że Bóg umiłował nas aż do końca. Myślimy o tych wszystkich, dla których Boże Miłosierdzie stało się źródłem nadziei na nowe, lepsze życie – mówił metropolita. Dodał także, że bycie kochanym przez Boga i przez innych jest jednocześnie wezwaniem do tego, by innym okazywać miłosierdzie. – Kochajcie zatem. Kochajcie, i w tej miłości do innych, bezinteresownej i do końca, objawiajcie światu, jak bardzo Bóg ten świat ukochał – zaapelował do wiernych.

„Tego wieczoru modlimy się o wiarę dla siebie i dla innych. O wiarę głęboką i ufną, by otworzyć się na Boże Miłosierdzie i przez to mieć życie!” – mówił abp Jędraszewski. „Na to pogłębianie w sobie wielkiej ufności pokładanej w Bogu, na tę gotowość, by innym świadczyć miłosierdzie, na tę konieczność pogłębienia własnej wiary w to, że nas Pan Bóg kocha, przyjmijcie błogosławieństwo” – zakończył metropolita.

Modlitewne spotkanie „Drogi Miłosierdzia” uświetnili muzycy wywodzący się z chóru i orkiestry Światowych Dni Młodzieży. Całość była transmitowana przez Telewizję Polską na kanale ogólnopolskim.

Abp Jędraszewski: Objawiajcie światu, jak bardzo Bóg ten świat ukochał
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze