abo jędraszewski

fot. Archidiecezja Krakowska, biuro prasowe

Abp Marek Jędraszewski Człowiekiem Roku Klubów „Gazety Polskiej”

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Herb arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w barwach pól tarczy herbowej nawiązuje do trzech cnót teologalnych: Wiary, Nadziei i Miłości. Wszyscy, którzy Go znają, którzy z Nim rozmawiali, wiedzą, że to człowiek niezwykłej Wiary, który daje Nadzieję i roztacza wokół swojej osoby niezwykłą Miłość do ludzi” – napisał prezes klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński.

fot. Justyna Nowicka

>>> Abp Jędraszewski do środowiska akademickiego: miejcie odwagę posługiwać prawdzie!

Dalej przeczytać można: „To skromny kapłan bezgranicznie oddany Chrystusowi i Kościołowi. To wielkie szczęście, że Polacy mają takiego arcybiskupa, który, nie zważając na opinię innych, nie obawia się szczerze opisywać rzeczy takimi, jakie są. Zła nazwać złem, a grzechu – grzechem”. Jak zaznaczył prezes Klubów GP, coroczna nagroda Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” to nagroda od członków prawie 500 klubów, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa.

>>> Abp Jędraszewski: świat ginie, bo nie wierzy w Boga

fot. facebook.com/GazetaPolskaPL

„Nie przyznaje jej żadne gremium, lecz ludzie, dla których Polska jest najważniejsza. Jest uhonorowaniem ciężkiej pracy, wiedzy, odwagi i poświęcenia w służbie dla Polski. W tym roku przyznaliśmy nagrodę kapłanowi, który służy Bogu, służy Polakom” – podkreślił Ryszard Kapuściński. Laureatami nagrody są m.in. prezydent RP Andrzej Duda czy premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także
Wasze komentarze