fot. episkopat.pl

Abp Ryś: gdy jesteśmy ogołoceni ze wszystkiego, to możemy się skupić tylko na tym, co jest istotne

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

– To nie jest tak, że jesteśmy skazani na taką samotność z uwagi na pandemię wirusa, ale jesteśmy zaproszeni do tego doświadczenia przez Boga. To doświadczenie wszystko zmienia, bo w takim zaproszeniu Ojciec pokazuje to, co jest ważne! Gdy jesteśmy ogołoceni ze wszystkiego, to możemy się skupić tylko na tym, co jest istotne – mówił abp Ryś.

Dziś w samo południe w prywatnej kaplicy abp. Rysia odbyła się liturgia słowa Bożego połączona z modlitwą „Ojcze nasz”, do odmówienia której wszystkich chrześcijan na całym świecie wezwał papież Franciszek.

– Jeszcze wczoraj miało być nas tu wielu – wszyscy bracia i siostry z różnych kościołów – a teraz wolno nam się spotkać w pięć osób, w gronie domowników. To jest bardzo trudne, ale to zaproszenie Boga wszystko zmienia – zauważył metropolita łódzki. – Tę samotność, na którą jesteśmy skazani przez epidemię możemy przeżyć inaczej, to znaczy przeżyć ją pozytywnie – czytając to zaproszenie skierowane przez Boga – które się dzieje sam na sam, relacji ojciec i dziecko! – dodał.

>>>Abp Ryś: nasza wiara staje się świadectwem dla domu i domowników

Archidiecezja łódzka chce pomóc w kupnie respiratorów

 

Przed błogosławieństwem abp Ryś odczytał list od dr. Pawła Czekalskiego, prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, w którym prosi on o pomoc w zakupie respiratorów podtrzymujących życie do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.

„W imieniu lekarzy i pacjentów zwracam się o pomoc w doposażeniu USK nr 1 im. N. Barlickiego w sprzęt niezbędny do ratowania życia” – napisał dr Czekalski. „Choroba, jak obecnie nam zagraża (Covid-19) dotyczy głównie ciężkich zaburzeń oddechowych. Respirator jest urządzeniem niezbędnym w takich przypadkach by zapewnić przeżycie choremu a jednocześnie umożliwia nam skuteczne leczenie. W sytuacji epidemii staniemy przed trudnym moralnie i etycznie problemem kogo do respiratora podłączyć i ratować jego życie a komu odmówić i skazać na śmierć” – podkreślił w liście lekarz.

Odpowiadając na prośbę prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej archidiecezja łódzka wraz abp. Rysiem przekazała sumę potrzebną do zakupu dwóch respiratorów potrzebnych w łódzkim szpitalu. – Jeśli zechcielibyście włączyć się w pomoc przy zakupie potrzebnych respiratorów to wszystkie potrzebne informacje znajdą się na naszej stronie diecezjalnej. Wiem, że się na was nie zawiodę – powiedział metropolita łódzki.

Respirator dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi. Bank PKO BP SA i Oddział w Łodzi
98 1020 3352 0000 1602 0010 0362
Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi
z dopiskiem – darowizna

Zobacz także
Wasze komentarze