fot. cathopic.com

Biskupi proszą zakony o modlitwę

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Z apelem o podjęcie codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu we wszystkich zgromadzeniach zakonnych archidiecezji wrocławskiej, w intencji oddalenia epidemii koronawirusa, zwrócił się do przełożonych zakonnych abp Józef Kupny wraz z biskupami pomocniczymi.

Biskupi archidiecezji wrocławskiej proszą w swoim liście, który dziś trafił do dolnośląskich wspólnot, by modlitwę zorganizować w godz. 20.00 – 21.00, kiedy cały Kościół gromadzi się na różańcu w intencji ludzi chorych, ich rodzin oraz wszystkich służb medycznych. Dodają także, że tam, gdzie jest to możliwe w najbliższą niedzielę zorganizować całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu jako wynagrodzenie za grzechy.

>>> Zobacz dzisiejszą modlitwę papieską

– Dla całego Kościoła jest to wielkie wyzwanie, by nadal, we wszelki możliwy, sposób towarzyszyć człowiekowi potrzebującemu naszej pomocy, zarówno tej materialnej, jak i duchowej – piszą biskupi, dziękując siostrom za ich posługę wobec osób potrzebujących pomocy. Proszą jednocześnie, by działalność zakonów uwzględniała przepisy państwowe oraz zalecenia Kościoła.

>>>Dziś podczas różańca o 20:30 abp Gądecki zawierzy Polskę Bogu i Maryi. Transmisja na naszym Facebooku

– Dziś, gdy dziękujemy Bogu za dar Zwiastowania Pańskiego, za przyczyną Maryi naszej Matki, prosimy o ustanie pandemii. Zawierzamy lekarzy, pielęgniarki i wszelkie służby, które bezpośrednio angażują się w działania mające na celu pomoc i ochronę ludzi przed pandemią. Modlimy się za zmarłych, prosząc dobrego Boga o miłosierdzie i życie wieczne dla nich – napisali wrocławscy biskupi.

Zobacz także
Wasze komentarze