Abp Ryś: naszym obowiązkiem jest też odpoczywać

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Pan Jezus nakazał uczniom: „Idźcie odpocznijcie nieco” – to nieco to jest mniej więcej 2 tygodnie do miesiąca. Są tacy ludzie, którym trzeba nakazać odpoczynek. Bardzo Was zapraszam, byście odpoczęli, byście skorzystali z wakacji, byście spędzili je z bliskimi. Dla mnie najważniejsze wakacje jakie przeżywałem to były wakacje z rodzicami – mówi w przygotowanym wideo abp Ryś:

„Zmierzmy się wszyscy z czasem wakacji, abyśmy wyszli z tego egzaminu na plus! Bardzo serdecznie wam błogosławię na te wakacje!” – napisał abp Grzegorz Ryś w swoim przesłaniu na czas wakacji do mieszkańców archidiecezji łódzkiej. „Ucieszcie się wypoczynkiem. Ucieszcie się rodziną na odpoczynku, to jest wyśmienity czas „- podkreśla metropolita łódzki w filmiku umieszczonym na kanale archidiecezji w serwisie YouTube.

Wakacje mówią, jaka jest nasza wiara
Abp Grzegorz Ryś zauważa również, że wypoczynek pokazuje nam kim jest Jezus w naszym życiu. – Wtedy, gdy pracujemy od rana do nocy, tłumaczymy się, że nie mamy czasu. Wakacje są po to, by hojnie dać ten czas Jezusowi, dać go sobie w spotkaniu z Nim. Wakacje mogą nam wiele powiedzieć o naszej wierze – podkreśla.

Zdjęcie: greckie wybrzeże, fot: Bougiotis Vangelis, PAP/EPA

 

Zobacz także
Wasze komentarze