Fot. archidiecezja.lodz.pl

Abp Ryś w domu św. Jana Chrzciciela w Ain Karem: Bóg czyni cuda mimo twojej niewiary

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

– Jak doświadczyłeś miłosierdzia, jak doświadczyłeś tego, że Bóg jest wierny w tych miejscach, gdzie ty jesteś niewierny, że Bóg czyni cuda mimo twojej niewiary, jak żeś to przeżył, to masz o czym mówić! – tłumaczył abp Grzegorz Ryś podczas Mszy świętej celebrowanej w Domu narodzin św. Jana Chrzciciela w Ain Karem. 

O Zachariaszu, który nie uwierzył słowu Archanioła i narodzinach jego syna – Jana Chrzciciela, mówił metropolita łódzki w domu narodzin kuzyna Pana Jezusa. – Życzę wam – mówił do wiernych – byście w swoim życiu wszystko nazywali tak, jak Pan Bóg. Byście tak nazywali wszystko w swoim życiu, jak Bóg to nazywa. Byście tak wszystko widzieli w swoim życiu jak Bóg to widzi. Byście nie chcieli niczego po swojemu nazywać! – podkreślił kaznodzieja.

Fot. archidiecezja.lodz.pl

Po Mszy św. każdy mógł podejść do miejsca, gdzie jak podaje tradycja, narodził się św. Jan Chrzciciel – ten, który zapowiadał przyjście na świat Zbawiciela.

Tuż przed Mszą świętą, niektóre z grup nawiedziły kościół – Dom św. Elżbiety, gdzie przed wiekami przybyła Maryją, chcąc służyć swojej krewnej oraz gdzie wyśpiewała swój hymn Magnifikat, wychwalając Boga za wielkie rzeczy, których jej udzielił.

Był to już 5. dzień wspólnego ekumenicznego pielgrzymowania po śladach Zbawiciela Świata w Ziemi Świętej. Przed pątnikami jeszcze cztery dni wspólnej modlitwy. Abp Ryś przewodniczy pierwszej Łódzkiej Ekumenicznej Pielgrzymce do Ziemi Świętej.

Zobacz także
Wasze komentarze