fot. Waldemar Deska, PAP

Abp Skworc: obowiązkiem Kościoła jest prowadzenie ludzi do spotkania

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

O pracy Kościoła na rzecz ubogich mówił abp Wiktor Skworc w piątkowej „Rozmowie Poranka” na antenie Radia eM. W związku z trwającymi w Katowicach od czwartku obchodami 3. Światowego Dnia Ubogich, wskazywał jakie powinno być podejście chrześcijan do ubóstwa.

– Naszemu ubóstwu najbardziej zaradza sam Jezus Chrystus – przekonywał metropolita katowicki. Wskazywał również, że to Chrystus, identyfikując się z ubogimi, uczy chrześcijan właściwiej postawy wobec nich.

Przypominał także o niektórych grupach zaangażowanych w pomoc ubogim w Katowicach: Stowarzyszeniu PoMOC, wspólnocie Dobrego Pasterza, czy siostrach ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości, założonego przez św. Matkę Teresę z Kalkuty.

matka teresa

Fot. wikipedia

– Punktami wsparcia w chwili przeżywanego przez nas ubóstwa duchowego są też stałe konfesjonały, w których przez cały dzień trwa spowiedź – kontynuował.

Abp Wiktor Skworc mówił także o znaczeniu Mszy Pojednania w Krzyżowej, której 30. rocznicę obchodzono 12 listopada. Odnosząc się do Mszy Świętej, odprawionej w miniony wtorek, na pamiątkę historycznego spotkania Tadeusza Mazowieckiego i Helmuta Kohla, ukazywał rolę, jaką w procesie pojednania odegrał Kościół.

– Obowiązkiem Kościoła jest prowadzenie ludzi do spotkania – mówił metropolita katowicki, który koncelebrował Mszę w rocznicę spotkania w Krzyżowej.

Abp Skworc w każdy piątek gości w audycji „Rozmowa Poranka” na antenie Radia eM w Katowicach. Tematy, które podejmuje dotyczą bieżących wydarzeń z życia Kościoła, regionu i kraju.

Zobacz także
Wasze komentarze