Adrian Kostera na podium dziesięciokrotnego Ironmana

Adrian Kostera wbiegł na metę wyścigu Swiss Ultra. Polak na morderczym dystansie dziesięciokrotnego IronMana finiszował na trzecim miejscu, pobijając dotychczasowy rekord świata.

Uczestnicy wyścigu Swiss Ultra mieli do pokonania dystans 10-krotnego IronMana (38 km pływania, 1800 km jazdy na rowerze i 422 km biegu). To jeden z najbardziej wymagających zawodów triathlonowych na świecie.

Ogromny sukces odniósł Adrian Kostera, który finiszował na trzecim miejscu. Do pokonania morderczego dystansu potrzebował 189 godzin, 55 minut i 20 sekund. Do zwycięzcy Kennetha Vanthuyne’a stracił ponad 7 godzin.

Vanthuyne wygrał całe zawody, wywalczył złoty medal. Jego czas to 182 godziny, 43 minuty i 43 sekundy. Drugi na mecie był Richard Jung.

Wcześniej długo na prowadzeniu był Robert Karaś, ale ze względu na problemy zdrowotne i zagrożenie życia wycofał się z dalszej rywalizacji. Polak był faworytem do zdobycia tytułu mistrza świata na dystansie 10-krotnego IronMana.

Po jego wycofaniu najwyżej notowanym Polakiem był właśnie Kostera. Ten również zmagał się z dolegliwościami zdrowotnymi. Ze względu na uraz stopy, biegł przez ponad 60 kilometrów w klapkach.