fot. Pixabay

Afganistan: atak talibów na miasto Ghazni

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Talibowie przeprowadzili w nocy z czwartku na piątek atak na miasto Ghazni w środkowym Afganistanie – poinformowały miejscowe władze. Dobrze uzbrojeni bojownicy ostrzelali domy i dzielnice biznesowe, niektóre obszary miasta znalazły się w ich rękach.

Władze zostały zmuszone do zamknięcia drogi łączącej Ghazni z oddalonym o 150 km na północny wschód stołecznym Kabulem.

„Talibowie odpalają pociski w pobliżu dzielnic mieszkaniowych i handlowych. Przez osiem ostatnich godzin nie było nawet jednej minuty ciszy” – powiedział cytowany przez Reutera przedstawiciel władz Ghazni. Inny urzędnik poinformował, że na razie nie wiadomo, czy są jakieś ofiary ataku.

Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid powiedział z kolei, że pewne obszary miasta zostały opanowane przez tablibów oraz że zginęło wielu ludzi.

W ciągu ostatnich lat talibowie przejęli kontrolę nad wieloma powiatami w Afganistanie i niemal codziennie przeprowadzają ataki, głównie na siły bezpieczeństwa i przedstawicieli władz. Jak podkreśla agencja Reutera, atak na Ghazni – strategiczne miasto leżące na głównej drodze łączącej Kabul z południową częścią kraju – jest dowodem znaczącej siły talibów

Zobacz także
Wasze komentarze