epa05953145 Parents shift an Afghan school girl for medical treatment at a local hospital for symptoms of poisoning, in Ghazni, Afghanistan, 09 May 2017. More than eighty Afghan school girls of Wali Asr High School, have fallen sick and admitted to hospitals in Ghazni, in an apparent poisonous gas attack, at their schools. Sympathizers of the Taliban, who oppose women education at schools, are suspected. EPA/SAYED MUSTAFA Dostawca: PAP/EPA.

Afganistan: pięć osób zginęło w talibskim zamachu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej pięć osób zginęło, a 25 zostało rannych w zamachu samobójczym dokonanym w środę przez talibów w mieście Laszkargah na południu Afganistanu – poinformowały lokalne władze.

Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w samochodzie wyładowanym materiałami wybuchowymi na parkingu niedaleko komendy głównej policji w Laszkargah, stolicy prowincji Helmand – oświadczył Omar Zwak, rzecznik gubernatora tej prowincji, cytowany przez AFP.

Ten sam rzecznik powiedział agencji AP, że rannych w eksplozji zostało 38 osób. Zastrzegł, że bilans ofiar śmiertelnych może wzrosnąć. Dodał także, że celem zamachowca był konwój wojskowy.

Do ataku przyznali się talibowie. Informację o tym zamieścił na koncie na Twitterze rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid.

Helmand jest bastionem talibów, którzy kontrolują około 80 proc. terytorium prowincji i zajmują pozycje w odległości zaledwie kilkuset metrów od Laszkargah.

Stolica Helmandu i jeden z ostatnich obszarów pod kontrolą rządu w tej prowincji była celem wielokrotnych ataków ze strony talibów. Intensyfikacja walki w prowincji w ubiegłym roku skłoniła tysiące mieszkańców okolicznych terenów do schronienia się w Laszkargah.

Afganistan: pięć osób zginęło w talibskim zamachu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze