fot. wikipedia.org

Akcja przybliżająca świętość i wielkość Jana Pawła II – #Święty4ever

Zachęta do modlitwy za wstawiennictwem św. Jan Pawła II, zapoznanie się tekstami i nauczaniem papieża Polaka i pomoc potrzebującemu – to główne filary nowej akcji w mediach społecznościowych #Święty4ever. Inicjatywa polega także na wystawieniu wizerunku Jana Pawła II w oknie i opublikowaniu go w mediach społecznościowych z hashtagiem #Święty4ever oraz wywieszeniu flagi papieskiej. Akcja ma przybliżyć świętość i wielkość Jana Pawła II.

Jak wyjaśnił pomysłodawca ks. Tomasz Jarosz, samo hasło inicjatywy „Św. Jan Paweł ze mną na zawsze” jest bardzo osobistym wyznaniem, mającym świadczyć, że więź uczestnika akcji z tym świętym jest duża. – W tej akcji pokazujemy, że pamięć o papieżu jest bardzo żywa – dodał kapłan.

Wśród głównych filarów przedsięwzięcia jest modlitwa za wstawiennictwem świętego papieża, przeczytanie fragmentu jego nauczania i wspomożenie potrzebującego. – Potrzebujący to człowiek, którego możemy spotkać wszędzie i codziennie. Jego potrzeba związana jest z jakimś brakiem w życiu, dotykającym jego godności. To nie musi dotyczyć sfery materialnej – wytłumaczył duchowny i wskazał na osoby samotne, wymagające niekiedy tylko naszej uwagi i życzliwości.

>>> Jan Paweł II a sprawa McCarricka [ANALIZA]

– Wcześniejsza modlitwa i lektura tekstów papieskich może inspirować i budzić wrażliwość, by widzieć wokół nas innych ludzi potrzebujących pomocy, zachęcić do obdarowywania się dobrem – zaznaczył kapłan.

fot. cathopic

Ks. Jarosz wyjaśnił też, że wystawienie wizerunku papieża w oknie i wywieszenie flagi papieskiej mają o tyle sens, jeśli są owocem podjętej wcześniej modlitwy, zapoznania się z nauczaniem papieża i okazania innym pomocy. – Wtedy jest to bardziej autentyczne i naturalne. To musi ze sobą współgrać – stwierdził i zaznaczył, że manifestacja bliskości z papieżem ma raczej wynikać z potrzeby serca, wyrażonej w konkretnych czynach.

>>> Przewodniczący Episkopatu: św. Jan Paweł II wyznaczył kierunek działań w kwestii ochrony dzieci i młodzieży

Inicjatywa zrodziła się spontanicznie i miała początkowo dotyczyć tylko parafii w Kazimierzy Małej w diecezji kieleckiej. Wkrótce pomysł zaczął się rozwijać, uzyskując także przychylność diecezji bielsko-żywieckiej. Odpowiedzialny za stronę graficzną projektu jest ks. Piotr Góra, sekretarz biskupa ordynariusza. Do włączenia się w akcję zachęcają także archidiecezja krakowska i diecezja kielecka.

– To jest piękne i świadczy o fenomenie Jana Pawła II, który jednoczy. Nie oznacza to, że wspomniane diecezje są skłócone, ale chodzi o efekt wspólnego działania – dodał ks. Jarosz.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze