fot. pixabay

Akt wandalizmu w konińskim kościele. Sprawcy grozi 5 lat więzienia

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
22-latkowi, który w ubiegłym tygodniu dokonał zniszczeń przy kościele św. Maksymiliana w Koninie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jest już w rękach policji.

Do aktu wandalizmu przy konińskim kościele doszło w ubiegłym tygodniu. Mieszkaniec Konina zniszczył pomnik świętego Maksymiliana Kolbe, wybił szyby, pozbijał znicze i wywrócił kwietniki przed kościołem. Ks. Kamil Jakubowski z parafii pw. św, Maksymiliana Kolbe, w rozmowie z TVP3 Poznań mówi: „To 22-latek, młody mężczyzna, który w jakiś sposób się pogubił”.

fot. Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Koninie

Policjanci dzięki nagraniom z monitoringu namierzyli sprawcę. Nie wszystkie szkody wyrządzone przez wandala zostały jednak do tej pory naprawione . Mężczyźnie prócz kary pozbawienia wolności do pięciu lat, grozi zapłata zadośćuczynienia za zniszczenia których dokonał. 22-latek na przesłuchaniu przyznał się też do tego, że już w grudniu ubiegłego roku wybił szybę w tym samym kościele. Już wtedy ks. Wojciech Kochański, proboszcz tamtejszej parafii – zawiadamiał policję o aktach wandalizmu. 12 czerwca parafianie spotkali się na modlitwie różańcowej. Spotkali się przed świątynią, w zaproszeniu napisali: „Będziemy modlić się za tych ludzi którzy dokonali wandalizmu w naszej świątyni i o przebłaganie za grzechy przeciwko Bogu”:

fot. Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Koninie

Akt wandalizmu w konińskiej parafii, ksiądz ugodzony nożem w drodze na mszę świętą we Wrocławiu, czy profanacja symboli i obrzędów katolickich to ostatnie głośne ataki na Kościół.

fot. Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Koninie 
Zobacz także
Wasze komentarze