fot. PAP/Radek Pietruszka

Andrzej Duda: jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji eugenicznej

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

– Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji eugenicznej i uważam, że zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest po prostu morderstwem – stwierdził prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Rozmowa opublikowana została w specjalnym, świątecznym numerze „Niedzieli”.

Prezydent w rozmowie z redaktorem naczelnym tygodnika ks. Jarosławem Grabowskim mówił m.in. o kwestii wyborów i o głosowaniu korespondencyjnym.

– Uważam, że jest to rozwiązanie, które zapewniłoby bezpieczeństwo głosującym obywatelom. W jakimś sensie zwiększono w ten sposób możliwości uczestnictwa w wyborach, a więc jest to też wsparcie dla zasady powszechności wyborów. Gdyby takie rozwiązanie zostało przyjęte, to ułatwiłoby ono Polakom uczestnictwo w wyborach i w ogromnym stopniu zabezpieczyło ich także pod względem zdrowotnym – tłumaczył Andrzej Duda.

>>>Przewodniczący Episkopatu: aborcja ze względu na ryzyko choroby dziecka to dyskryminacja

W wywiadzie prezydent odniósł się także do obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję”, który jest w Sejmie oraz wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej.

– Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji eugenicznej i uważam, że zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest po prostu morderstwem – stwierdził zdecydowanie Duda.

– Jeżeli projekt w tej sprawie znajdzie się na moim biurku, to z całą pewnością zostanie przeze mnie podpisany. Jestem zdania, że Trybunał Konstytucyjny powinien rozstrzygnąć wniosek grupy 119 posłów dotyczącego właśnie przesłanki eugenicznej – dodał prezydent RP.

Zobacz także
Wasze komentarze