Anielski Patron. Modlitwa (nie)policzalna

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Modlitwa do św. Michała Archanioła to potężna broń duchowa. W wielu parafiach odmawisię ją podczas każdej Mszy św.

Zagrożeń duchowych nie brakuje. Okultyzm, horoskopy, amulety – to tylko niektóre z nich. Najlepszą obroną przed wpływami złego ducha w naszym życiu jest oczywiście Eucharystia, a obok niej modlitwa. Szczególnie skuteczna i ważna wydaje się tutaj ta za wstawiennictwem św. Michała Archanioła. Celem akcji „Anielski Patron” jest przywrócenie w całej Polsce zapomnianej modlitwy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.

Wydawnictwo „Rosemaria” postanowiło sprawdzić, jak wiele parafii w Polsce zdecydowało się wprowadzić modlitwę do św. Michała Archanioła jako stały element niedzielnej Mszy św. Do tego potrzebne jest jednak zaangażowanie internautów. Każdy użytkownik może wejść na stronę internetową www.anielskipatron.pl, zaznaczyć swoją parafię i udzielić informacji na temat tego, jak często odmawiana jest ta modlitwa. Pomoże to oszacować, jak duże jest zaangażowanie w odmawianie tej modlitwy w naszym kraju. To pierwsze tego typu badanie w Polsce.

Do wzywania wstawiennictwa św. Michała Archanioła namawiał Jan Paweł II:  „chociaż w obecnej sytuacji nie odmawia się już tej modlitwy pod koniec celebracji Eucharystycznej, zapraszam was wszystkich, abyście jej nie zapomnieli, byście ją odmawiali, aby otrzymać pomoc w walce przeciw siłom ciemności i przeciw duchowi tego świata” – mówił papież.

Głównym celem wydawnictwa jest propagowanie literatury poświęconej Matce Bożej. Wydaje przede wszystkim książki dla odmawiających różaniec, ze szczególnym uwzględnieniem nowenny pompejańskiej. Od wiosny 2012 r. ukazuje się nowe czasopismo „Królowa Różańca Świętego”, wokół którego powstaje Apostolat Nowenny Pompejańskiej, zrzeszający osoby pragnące szerzyć cześć Matki Bożej Różańcowej i rozpowszechniać nowennę pompejańską.

Modlitwa do św. Michała Archanioła:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Zobacz także
Wasze komentarze