Rycerstwo Niepokalanej [WIDEO]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dnia 16 października 1917 r. wieczorem, w Międzynarodowym Kolegium Franciszkańskim subdiakon Maksymilian Kolbe zwołał zebranie nowego stowarzyszenia — „Militia Immaculatae”. 

Towarzyszyło mu sześciu młodych zakonników. „Po wstępnej modlitwie przeczytano list o. Aleksandra Basile, spowiednika Ojca św., w którym tenże oświadcza, że sprawę Milicji Niepokalanej przedstawi Namiestnikowi Chrystusowemu. Potem projekt «Programu»: cel, środki, warunki. Nad każdym z tych punktów dyskusja, a wreszcie rezolucja przez głosowanie. Długo tak radzą, a na twarzach wszystkich odbija się spokój, ufność i miłość gotowa do ofiar dla zbawienia dusz przez Niepokalaną, a zarazem troska o dobre postawienie sprawy. (…) Przewodniczącego spotkanie nie miało. Przewodniczyła figurka Niepokalanej między dwoma jarzącymi świecami” — tak pierwsze zebranie MI wspominał o. Maksymilian Kolbe.

Zobaczcie krótki film, produkcji słoweńskiej o tym, jak wyglądało powstanie tego niezwykłego Stowarzyszenia, które istnieje po dziś dzień. Zachęcamy do obejrzenia całego dokumentu!

Rycerstwo Niepokalanej [WIDEO]
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze