epa05889399 Pope Francis speaks during his weekly general audiance at Saint Peter’s Square in Vatican City, 05 April 2017. EPA/ANGELO CARCONI Dostawca: PAP/EPA.

Apel Ojca Świętego w sprawie Syrii i zamachów w Petersburgu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na zakończenie środowej audiencji ogólnej Ojciec Święty nawiązał do zamachu w metrze w Petersburgu i zapewnił o modlitwie za jego ofiary oraz o duchowej bliskości z ich bliskimi. Następnie odniósł się wprost do tragicznych wydarzeń syryjskich.

„Z przerażeniem śledzimy ostatnie wydarzenia w Syrii. Wyrażam stanowcze potępienie wobec niedopuszczalnej masakry, jaka wczoraj miała miejsce w prowincji Idlib, gdzie zostało zabitych dziesiątki osób, w tym wiele dzieci. Modlę się za ofiary i ich bliskich, apelując do sumień wszystkich tych, którzy ponoszą polityczną odpowiedzialność, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i międzynarodowym, aby ustała ta tragedia i dano ulgę temu drogiemu mi narodowi, tak bardzo umęczonemu tą wojną. Wspieram także wysiłki tych, którzy mimo niebezpieczeństwa i trudności starają się przekazywać pomoc mieszkańcom tamtego regionu” 

– apelował Papież.

foto. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Zobacz także
Wasze komentarze