Fot. pixabay.com

Argentyna: 76 proc. obywateli deklaruje się jako wierzący

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Około 76 proc. obywateli Argentyny deklaruje się jako osoby wierzące w Boga, wynika z badania przeprowadzonego przez uniwersytet św. Andrzeja (UdeSA) w Victorii, w prowincji Buenos Aires. Jak poinformowały w komunikacie władze uczelni, 14 proc. mieszkańców tego południowoamerykańskiego kraju uznaje siebie za osoby niewierzące.

Największy odsetek osób deklarujących wiarę w istnienie Boga występuje w grupie osób powyżej 65. roku życia. Wśród nich 80 proc. określa siebie jako wierzących. Z kolei najmniej osób deklarujących wiarę w istnienie Boga występuje w grupie wiekowej 18-35 lat. Tylko 65 proc. z nich to osoby wierzące.

Z sondażu wynika, że w 45-milionowej Argentynie około 59 proc. obywateli wierzy w życie po śmierci, natomiast 32 proc. w istnienie piekła. Badanie dowiodło również bardzo niskiej liczby osób uczęszczających przynajmniej raz w tygodniu do kościoła – 13 proc.

W podobnym badaniu dotyczącym wierzeń, przeprowadzonym w Argentynie w 2008 r., jako osoby wierzące deklarowało się 91 proc. obywateli, zaś jako niewierzące zaledwie 5 proc.

Zobacz także
Wasze komentarze