epa05966823 A handout photo made available by Syrian Arab News Agency (SANA) shows militants and family members gathering during their evacuation from al-Waer neighborhood, Homs, Syria, 15 May 2017. According to SANA, the tenth batch of militants and family members were evacuated on 15 May from al-Waer neighborhood in Homs towards the northeastern countryside of Idled province, as part of an agreement reached on 13 March. EPA/SANA HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Atak bombowy na obóz dla uchodźców w Syrii

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Sześć osób zginęło, a kilka zostało rannych w poniedziałek wieczorem w wybuchu dwóch samochodów pułapek w obozie dla uchodźców na południu Syrii przy granicy z Jordanią – poinformowali rebelianci i mieszkańcy. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie (IS).

Do jednej eksplozji doszło w pobliżu restauracji, a druga miała miejsce na pobliskim targu.

„Jest co najmniej sześć ofiar śmiertelnych i oczekuje się, że ich liczba jeszcze wzrośnie” – powiedział przedstawiciel rebelianckiego ugrupowania Dżaisz Ahrar al-Aszair, które pilnuje porządku w obozie Rukban.

IS przekazało w komunikacie opublikowanym przez należącą do niego agencję prasową Al-Amak, że jego bojownicy „dokonali ataku w obozie Rukban”. Nie podano więcej informacji na ten temat.

W styczniu w tym samym obozie kilka osób zginęło w eksplozji samochodu pułapki. Od tego czasu IS regularnie przeprowadzało ataki na syryjskich rebeliantów w tym regionie.

Obóz Rukban, położony niedaleko granicy syryjsko-jordańskiej, jest zamieszkany przez uchodźców, ale też grupy rebelianckie, w tym Dżaisz Ahrar al-Aszair, które prowadzą walkę zbrojną zarówno przeciwko siłom reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada, jak i IS.

Wojna domowa w Syrii trwa od 2011 roku.

Fot. PAP/EPA/SANA HANDOUT

Atak bombowy na obóz dla uchodźców w Syrii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze