Aukcja Caritas – lalki Barbie na ratunek uzależnionej młodzieży 

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Aktorka Patrycja Hurlak wystawiła na aukcję internetową swoją drogocenną kolekcję lalek Barbie, by za uzyskane pieniądze umożliwić dalsze funkcjonowanie ośrodka dla uzależnionej młodzieży, który prowadzi białostocka Caritas. 

Mam nadzieję, że Państwa pomoc tej cudownej młodzieży na zawsze zapadnie w serca wszystkich, a pamiątka tej pomocy – lalki, będą cieszyły Państwa długie lata – zachęca aktorka. Po osobistym spotkaniu w placówce Metanoia, znana z seriali „Klan” czy „M jak miłość” aktorka zdecydowała się zaangażować w pomoc młodzieży tam mieszkającej. Kolekcja liczy ponad sto sztuk. Wszystkie lalki są oryginalne, a zbierane były od lat osiemdziesiątych. Najstarsza pochodzi z 1963 r. Wyceniane są na kilkaset złotych każda, a najdroższa osiągnęła kwotę 1500 zł. Aukcję wspierają liczni aktorzy, piosenkarze i dziennikarze – Cezary i Radosław Pazura, Dominika Figurska, Przemysław Babiarz czy Darek Malejonek to kilku z nich. 

– Oddaję w Państwa ręce moją osobistą kolekcję oryginalnych lalek Barbie firmy Mattel wraz z akcesoriami. Lalki Barbie zbierałam od wczesnego dzieciństwa, choć w czasach PRL-u rodzice musieli się mocno natrudzić, żeby sprawić dziecku taką radość, bo lalki były dostępne w kraju jedynie w Pewexie. Do niedawna kolekcja, wystawiona w gablotach, w moim rodzinnym domu, cieszyła jedynie moje oczy, moich najbliższych i nielicznych dziennikarzy. Szykując tę kolekcję do sprzedaży, wyrwałam sobie kawałek serca, bo z każdą lalką jest związana konkretna historia – mówi ofiarodawczyni. 

Aukcja prowadzona będzie nie tylko bezpośrednio, ale też online. Umożliwi to udział w niej każdemu, bez względu na miejsce pobytu. Katalog lalek Barbie jest dostępny pod adresem www.rempex.com.pl/wydarzenia/354-swiat-lalek-barbie-patrycji-hurlak/przedmioty. Ośrodek można też wesprzeć poza aukcją. 

Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia w Czarnej Białostockiej od 16 lat niesie pomoc odwykową dzieciom i młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. Budynek ośrodka wymaga gruntownego remontu, a z powodów finansowych placówce grozi zamknięcie. Potrzebna kwota to około milion złotych, z czego udało się już uzyskać połowę.

Zobacz także
Wasze komentarze