Betlejem: Dom Pokoju, który jednoczy [ZWIASTUN]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Film „Dom Pokoju” to projekt wolontariacki, realizowany we współpracy ze studiem filmowym High Hope Films, którego celem jest wyprodukowanie dokumentu o pracy polskich sióstr Elżbietanek w Betlejem. 

Praca sióstr  Elżbietanek w Izraelu rozpoczęła się w 1931 r. Po wojnie izraelsko-arabskiej, w latach sześćdziesiątych XX wieku, siostry Rafała Włodarczak i Imelda Płotka, rozpoczęły dzieło pomocy Dom Pokoju – początkowo wynajęły dwa pokoje, gromadząc najbardziej cierpiących i bezbronnych podczas konfliktu – dzieci. Owocem ich misji dzisiaj są dwa domy – na Górze Oliwnej w Jerozolimie (1967 r.) oraz w Betlejem (2010 r.). Niepewność, wysoki mur, podziały, walka, wojsko na ulicach – to wszystko nie przeszkadza w dziele, które rozpoczęło się ponad 50 lat temu w Jerozolimie, a trwa do dzisiaj – także w Betlejem. Oprócz służby i wychowania dzieci w domach, siostry aktywnie angażują się w pomoc – także duchową – rodzinom chrześcijańskim i muzułmańskim, których życie determinuje sytuacja geopolityczna.

Jeśli czujesz w sercu pokój, możesz budować go wszędzie tam gdzie jesteś, żyjesz i pracujesz – S. Szczepana Hrehorowicz CSSE

Główną ideą filmu jest ukazanie dobra i pokoju, jakie niesione są przez polskie siostry już od ponad pół wieku na terenie, który przez lata doświadczany jest źle ukierunkowanymi, ludzkimi interesami. Konflikt izraelsko-palestyński przez lata przechodzi różne poziomy nasilenia, wywierając wpływ na rozwój dzieci i młodych ludzi. Polskie siostry pracujące w tej części świata, podjęły się misji zapewnienia tym niewinnym, chociaż odrobiny normalności i pokoju. Misja trwa do dziś – głównie dzięki ludziom dobrej woli i ciągłemu odczytywaniu powołania przez siostry. 

Oto zwiastun filmu: 

Wielka chwila!Dom Pokoju i High Hope Films prezentują…Pierwszy zwiastun naszego filmu!Dziękujemy za Waszą pomoc na Polak Potrafi. Zbiórka trwa nadal, mamy szansę jeszcze wiele rzeczy ulepszyć – jeśli chcecie nam pomóc – wchodźcie na www.polakpotrafi.pl/projekt/dompokoju – mamy czas do poniedziałku!

Opublikowany przez Dom Pokoju na 8 listopada 2017

 

Realizację filmu można wciąż wesprzeć tutaj. Redakcja misyjne.pl objęła patronatem to wydarzenie. 

Zobacz także
Wasze komentarze