fot. materiały prasowe

Bp Balcerek: bądźmy apostołami Bożego miłosierdzia

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Bp Grzegorz Balcerek przewodniczył dziś uroczystej Mszy św. nad Małym Jeziorem Kierskim, w miejscu, w którym Pan Jezus objawił się św. Faustynie w 1929 r. 

– Czasy publicznego hołdowania grzechom domagają się publicznego za nie przepraszania. Trzeba też głosić prawdę o tym, że Boże Miłosierdzie jest większe niż ludzka słabość i na ogrom grzechu Bóg odpowiada pełnią przebaczenia – mówił biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej w Kiekrzu z okazji obchodzonego 5 października liturgicznego wspomnienia św. Faustyny Kowalskiej. W tym roku minęło 80 lat od śmierci Sekretarki Bożego Miłosierdzia.

Eucharystię poprzedziła procesja z relikwiami św. Faustyny, która wyruszyła z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia do ołtarza nad Małym Jeziorem Kierskim.

W homilii kaznodzieja, nawiązując do pierwszego czytania z Księgi proroka Ozeasza, zauważył, że Chrystus wyprowadził s. Faustynę, by mówić do jej serca. „To miejsce, było dla s. Faustyny ową biblijną pustynią, na którą wyprowadził ją Pan. Szerzej patrząc, na mistyczne doświadczenia tej prostej zakonnicy, można powiedzieć, że jej pustynią było jej miejsce we wspólnocie zakonnej, takie zwyczajne, pośród najprostszych posług, bo przecież nie miała wykształcenia” – mówił biskup.

Kaznodzieja zaznaczył też, że Boże Miłosierdzie będzie zawsze większe od każdego grzechu i nikt nie może ograniczyć miłości Boga, który przebacza. „Bądźmy więc apostołami Bożego miłosierdzia i módlmy się o zbawienie dla nas samych i świata całego” – zachęcił biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej.

Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała także św. s. Faustyna Kowalska, przybyły do Kiekrza w 1928 r. z inicjatywy ks. kanonika Walentego Dymka, późniejszego arcybiskupa poznańskiego. Zgromadzenie miało prowadzić Dom Miłosierdzia dla zaniedbanych moralnie dziewcząt.

W domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia s. Faustyna spędziła kilka tygodni latem 1929 r. Jak zapisała w „Dzienniczku”, nad brzegiem jeziora doznała mistycznego spotkania z Jezusem. Do miejsca objawienia prowadzi dziś malowniczo położona „Droga św. s. Faustyny”.

Kaplica zakonna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kiekrzu koło Poznania dekretem abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, w 2015 r. została ustanowiona Sanktuarium Świętej Siostry Faustyny.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze