Bp Dajczak: mamy tylko jedną Dobrą Nowinę

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Mamy tylko jedną Dobrą Nowinę – przypomniał dziś bp Edward Dajczak, który przewodniczył nabożeństwu ekumenicznemu na zakończenie Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Wierni modlili się w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Darłowie.

Biskup koszalińsko-kołobrzeski podkreślił, że Bóg jest jednością w Trójcy Świętej i to na jej wzór Jezus Chrystus powołał wspólnotę uczniów. Dziś natomiast przez uwarunkowania historyczne i ludzką słabość serca uczniów Jezusa muszą odczuwać wielki ból.

– Nie jesteśmy w stanie spełnić pełnej dramaturgii i miłości do nas modlitwy Jezusa. W tej sytuacji trzeba wołać do Boga. Tylko On jest w stanie doprowadzić nas do jedności. My ludzie, nie potrafimy. Za dużo w nas ludzkiego egoizmu, nawyków, zła, przyzwyczajeń, niemożności przekroczenia granic, które sami stworzyliśmy przez wieki – mówił bp Dajczak.

Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej dodał, że Bóg regularnie wysyła do nas ludzi, którzy mają znamię świętości. Ludzi, którzy odkryli niezwykłą tęsknotę Boga.

– Jesteśmy Kościołem, który pielgrzymuje w czasie. Nasza wierność Ewangelii, gotowość otwierania serca na Dobrą Nowinę – nawet w podzielonych wspólnotach, to jest spełnianie woli Jezusa Chrystusa. W naszym osobistym i wspólnotowym życiu modlitwy musi się rozlegać głośne wołanie – Panie spraw, abyśmy się stali jedno. Bo my sami nie potrafimy tego zrobić – apelował bp Dajczak.

Hierarcha zauważył, że trzeba nosić w sobie pokorę cały czas, nie tylko w trakcie Tygodnia Modlitwy o Jedność.

– Jezus nie był widzem, lecz żył razem z innymi. Nie był zdystansowany. Nie był oskarżycielem, ale brał to, co najtrudniejsze na siebie. Aby brać na siebie ciężar podnoszenia i ożywiania, i przywracania życia na nowo. Mamy tylko jedną Dobrą Nowinę we wszystkich wspólnotach – Bóg Cię szuka, tęskni za Tobą, pragnie, abyś go pragnął. To wspólna Dobra Nowina, głoszona tam, gdzie jest Ewangelia. Jezus potrzebuje nas takich. Dlatego potrzeba nam chwil i czasu wspólnej modlitwy. Pokornej modlitwy tęsknoty – podkreślił bp Dajczak.

Zobacz także
Wasze komentarze