Bp Długosz: Nie zmarnujmy Krwi Jezusa

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
„Nie zmarnujmy Krwi Jezusa, który przelał ja za nas, abyśmy się stali Bożymi dziećmi” – apelował w homilii biskup senior Antoni Długosz, który w Wielki Piątek przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

Biskup przypomniał, że „dla nas ludzi krew jest darem. Krew spełnia wyjątkową rolę w historii ludzkości”.

Jezus nie chce, byśmy zapomnieli o wydarzeniu krzyżu, ale abyśmy przypomnieli sobie tę szczególną katechezę krzyża, która mówi nam, że Bóg umiłował świat – mówił bp Długosz.

Od Jezusa musimy uczyć się autentycznej miłości. Trzeba też, abyśmy kierowali się miłością miłosierną. Módlmy się jak św. s. Faustyna o oczy, ręce i serce miłosierne – zaapelował do wiernych bp Długosz.

Natomiast abp Wacław Depo, metropolita częstochowski przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie. W homilii podkreślił, że „Męka Chrystusa to nie był rodzaj reportażu, to nie jest nawet tylko wspomnienie historyczne. To jest wydarzenie, które codziennie jest pośród nas obecne”.

Każdy z nas przejdzie przez bramę śmierci, albo w życie albo w dramat odrzucenia Boga na zawsze, bo tak trzeba nazwać piekło. To nie Bóg skazuje człowieka, to człowiek odchodzi będąc tak dramatycznie wolny i stawiający się w miejsce Boga – wskazywał abp Depo.

Bp Długosz: Nie zmarnujmy Krwi Jezusa
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze