fot. YouTube

Bp Kamiński: choroba i cierpienie są szkołą szybkiego dojrzewania

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Choroba i cierpienie są dla człowieka szkołą szybkiego dojrzewania – powiedział bp Romuald Kamiński zachęcając do zawierzenia Bogu i Niego szukania odpowiedzi na trudne, fundamentalne pytania. Biskup warszawsko-praski poświęcił kaplicę w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie oraz nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy, który rozpocznie swoje działanie od 11 marca bieżącego roku.

Przywołując w czasie Mszy św. postać biblijnego Zacheusza bp Kamiński podkreślił, że dobra doczesne nie są w stanie zaspokoić ludzkiego serca. Człowiek może wiele posiadać i mieć poważanie w społeczeństwie, ale jak pokazuje nam życie to nie jest w stanie dać mu prawdziwego szczęścia, zapełnić w całości pustki jego serca. Okazuje się to bardzo często w czasie, kiedy nasze ciało, nasza doczesna powłoka zaczyna niedomagać, zaczyna chorować. Dla wielu właśnie czas cierpienia staje się szkołą szybkiego dojrzewania i Bogu dzięki, że mają wówczas szansę spotkać Boga w takich miejscach jak kaplica szpitalna – powiedział biskup warszawsko-praski.

Zachęcał jednocześnie personel medyczny do troski o osobiste życie duchowe. Podkreślił, że od ich relacji z Chrystusem w dużej mierze zależy również zdrowie i życie ich pacjentów. Stając wobec ludzkich dramatów związanych z chorobą, cierpieniem czy śmiercią – stajecie się dla wielu waszych pacjentów przewodnikami – zwrócił uwagę bp Kamiński. Życzył więc pracownikom służby zdrowia potrzebnych sił i świętości w codziennej pracy.

Na zakończenie liturgii dyr. szpitala prof. Jarosław Rosłon wyraził nadzieję, że nowa kaplica i lepszy do niej dostęp przyczynią się do szybszego powrotu wielu pacjentów do zdrowia. Przyznał, że pomoc medyczna udzielana chorym jest o tyle pełniejsza, o ile personel medyczny pamiętam o elemencie duchowym. – Nie możemy zapominać, że ten czynnik jest często głównym elementem w naszej codziennej posłudze medycznej – powiedział dyr. Rosłon.

Po liturgii biskup warszawsko-praski poświęcił nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Rozpocznie on swoje działanie od 11 marca.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze