Miziński

Fot. episkopat.pl

Bp Miziński: święto Trzech Króli objawia Boga, który przyszedł do wszystkich

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Uroczystość Trzech Króli objawia Boga, który przyszedł do wszystkich. Ukazuje również prawdę o tym, że ludzie potrzebują Chrystusa – zaznacza sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, bp Artur Miziński.

W wypowiedzi przekazanej przez biuro prasowe KEP bp Miziński podkreślił, że obchodzona 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie świętem Trzech Króli to jedno z najstarszych świąt w Kościele. „Mędrcy szukający Chrystusa pokazują nam, że człowiek w życiu potrzebuje czegoś więcej niż tylko zaspokojenia podstawowych potrzeb. Człowiek szuka Emmanuela, zapowiadanego przez proroka Izajasza, Boga z nami, Boga bliskiego, który zniża się do nas i staje jednym z nas” – powiedział bp Miziński.

>>> K+M+B czy C+M+B? Jak poprawnie oznaczyć kredą drzwi do domu?

Sekretarz Episkopatu Polski przypomniał, że dzisiejsza uroczystość niesie głębokie w treści przesłanie. „Jest publiczną manifestacją zbawienia przyniesionego przez Jezusa, Króla wszystkich ludzi. Światło, które zabłysło w noc Bożego Narodzenia i rozświetliło grotę betlejemską, gdzie w milczącej adoracji trwali Maryja, Józef oraz pasterze, dzisiaj jaśnieje i objawia się wszystkim” – podkreślił bp Miziński. Dodał, że „Bóg rodzi się i jest dla wszystkich i wszystkim niesie miłość i pokój. Dlatego przeżywając uroczystość Objawienia Pańskiego, powinniśmy stawać się świadkami Chrystusa i Jego miłosiernej miłości”.

fot. unsplash

Nawiązując do Orszaków Trzech Króli, bp Miziński zaznaczył, że są one coraz bardziej popularne w naszym kraju, są wyrazem naszej wiary i radości z narodzin Chrystusa oraz pragnienia dzielenia się tą prawdą z innymi. „Sprawiają, że uroczystość Objawienia Pańskiego staje się nam bardzo bliska, stajemy się jej uczestnikami i zwiastunami dobrej nowiny o Bożym Synu, który narodził się człowiekiem dla zbawienia wszystkich. Mędrcy, którzy wiedzeni światłem gwiazdy, przychodzą pokłonić się małemu Jezusowi, reprezentują przecież wszystkie ludy i kultury” – podkreślił sekretarz KEP.

>>> Orszaki Trzech Króli przejdą w prawie 900 miejscowościach w Polsce i na świecie 

Dodał, że uroczystość Objawienia Pańskiego to także Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski tego dnia w naszych parafiach zanoszona jest do Boga modlitwa za misjonarzy i zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. „Misjonarze niosą Dobrą Nowinę do każdego zakątka świata. Są współczesnymi apostołami, którzy zwiastując Dobrą Nowinę, pomagają także w codziennym życiu tym, do których zostali posłani. Pamiętajmy o nich w modlitwie i wspierajmy ich pracę” – zachęcił bp Miziński.

Zobacz także
Wasze komentarze