epa05691980 The burnt-out which the Greek ambassador to Brazil rented stands on a parking lot in Nova Iguacu, outskirts of Rio de Janeiro, RJ, Brazil, 30 December 2016. A suspected crime of passion came under investigation after a burned corpse was found on 29 December in the car the Greek ambassador ambassador to Brazil, Kyriakos Amiridis, missing since 26 December in Rio de Janeiro, had rented to get around Rio where he was spending the holiday season. EPA/VICTOR DE SA Dostawca: PAP/EPA.

Brazylia: zabójstwo ambasadora Grecji zleciła jego żona

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Brazylijska policja ustaliła, że zabójstwo ambasadora Grecji w Brazylii, którego ciało znaleziono w piątek niedaleko Rio de Janeiro, żona dyplomaty zleciła swemu kochankowi. W związku z przestępstwem aresztowano trzy osoby – poinformowali w piątek śledczy.

Ambasador Kyriakos Amiridis wyjechał ze swej rezydencji w stolicy, Brasilii, do krewnych żony zamieszkałych w Nova Iguacu pod Rio de Janeiro, aby spędzić tam święta Bożego Narodzenia. W poniedziałek jego żona Francoise Amiridis zawiadomiła policję, że się niepokoi o męża, ponieważ nie odbiera telefonów. 

Jak przekazał jeden ze śledczych Evaristo Pontes Magalhaes, do zabójstwa ambasadora przyznał się 29-letni policjant Sergio Gomes Moreira Filho. Dokonał on tego czynu na zlecenie żony Amiridisa, z którą miał romans. 

Kuzyn Filho, Eduardo de Melo przyznał, że brał udział w zabójstwie. Zeznał, że małżonka dyplomaty za pomoc zaoferowała mu 25 tys. dolarów. 

Sąd nakazał aresztowanie wszystkich trzech osób. 

Małżonka dyplomaty nie przyznała się do winy. Zeznała, że nie mogła powstrzymać Filho przed zabójstwem męża i podała, że nie było jej w domu, gdy zostało popełnione przestępstwo. 

Podczas piątkowej konferencji prasowej śledczy poinformowali jednak, że dowody „wyraźnie wskazują” na współudział żony ambasadora w zabójstwie.

Doszczętnie spalony samochód z ciałem greckiego dyplomaty policja odnalazła pod wiaduktem w nocy z czwartku na piątek podczas przeszukiwania okolic Nova Iguacu cieszących się złą sławą i znanych z napadów rabunkowych.

Ambasador Amiridis pełnił swą funkcję w Brazylii od maja 2016 roku. Wcześniej, w latach 2001-04, był greckim konsulem generalnym w Rio de Janeiro.

Brazylia: zabójstwo ambasadora Grecji zleciła jego żona
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze