Boliwia: buduje domy z butelek

Facebook/Ingrid Vaca Diez

Buduje domy dla ubogich Boliwijczyków z… butelek!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pewna prawniczka z Boliwii, Ingrid Vaca Diez wpadła pewnego dnia na szalony pomysł. Gdy jej mąż zaczął narzekać na stos pustych butelek w ogrodzie, mówiąc, że „można by z nich zbudować dom”, Ingrid potraktowała to całkiem poważnie…

Z początku był to tylko pomysł, który jednak nie dawał jej spokoju. Ingrid nigdy nie chciała być architektem, a jej zawód nie miał wiele wspólnego z budową domów. Gdy jednak odwiedziła miejscową szkołę, dowiedziała się przypadkiem, że wiele dzieci mieszka w opłakanych warunkach i marzą o lepszych domach. To był moment, w którym Diez spostrzegła, że jej pomysł może stać się rzeczywistością. 

Nie czekała długo, by rozpocząć realizację projektu. Okazało się, że nikt nie potrzebuje pustych plastikowych butelek, które mogą stać się prawdziwym budulcem. Szybko obliczyła, że na dom o powierzchni 170 metrów kwadratowych potrzeba około 36 000 pustych plastikowych butelek. Mimo braku doświadczenia i wielu funduszy udało jej się zbudować ponad 300 domów dla ubogich rodzin w Boliwii!

Historia Ingrid Vaca Diez pokazuje, że jeśli chcemy pomagać, nie potrzeba wiele, a jedynie naszych chęci i dobrego serca.

Źródło: GoodTimes

Galeria (4 zdjęcia)
Zobacz także
Wasze komentarze