papież

Fot. EPA/ALESSANDRO DI MEO

O czym będzie najnowsza adhortacja papieża Franciszka?

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek podpisze 26 marca w Loreto posynodalną adhortację apostolską „Vive Cristo, esperanza nuestra” (Żyje Chrystus, nasza nadzieja), której pełny tekst zostanie ogłoszony i przedstawiony w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej w terminie późniejszym. Informując o tym 20 marca podano jednocześnie, że przyszły dokument papieski ma formę Listu do Młodych a jego oryginał powstał w języku hiszpańskim.

Z komunikatu Biura Prasowego wynika ponadto, że Ojciec Święty, decydując się na wcześniejsze podpisanie swej adhortacji właśnie w największym włoskim sanktuarium maryjnym, zapragnął powierzyć ją Matce Bożej. Jest to dokument przypieczętowujący prace Synodu Biskupów, który w dniach 3-28 października obradował w Watykanie nt. młodzieży, wiary i rozeznawania powołania.

Tekst gotowej już adhortacji-listu z datą 25 marca zostanie przedstawiony, jak to zawsze bywa z dokumentem rangi nauczycielskiej, na konferencji prasowej w watykańskim Biurze Prasowym, której dokładna data i inne szczegóły zostaną podane do wiadomości w najbliższym czasie.

Zobacz także
Wasze komentarze