Soldiers hit an anti-government protestor with a stick in Ouagadougou, capital of Burkina Faso, October 30, 2014. REUTERS/Joe Penney (BURKINA FASO – Tags: POLITICS VIOLENCE CIVIL UNREST)

Burkina Faso: atak terrorystyczny na francuską ambasadę

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W pobliżu kancelarii premiera Burkina Faso w stolicy kraju Wagadugu trwa atak zbrojny. Możliwe, że sprawcami są islamscy ekstremiści – podała w piątek miejscowa policja. Pojawiają się doniesienia o eksplozji w kwaterze głównej armii.

Funkcjonariusze poinformowali, że na miejsce ataku wysłano siły bezpieczeństwa. Zaapelowano również do mieszkańców, by nie zbliżali się w ten rejon.

Jednocześnie agencja EFE, powołując się na lokalne media, podaje, że grupa niezidentyfikowanych uzbrojonych napastników dokonała ataku w dzielnicy dyplomatycznej Wagadugu, wywołując kilka pożarów. Doszło do starć z siłami bezpieczeństwa.

Telewizja państwowa RTB informuje o „dużym pożarze we francuskiej ambasadzie” oraz że napastnicy „otworzyli ogień w kierunku żandarmów, którzy przybyli na miejsce”.

Jednocześnie ambasada Francji w Burkina Faso na Facebooku zmieniła treść posta, w którym wcześniej informowała o trwającym ataku na budynek ambasady i Instytut Francuski w Wagadugu. Obecnie na stronie widnieje informacja, że nie ma pewności co do miejsc, które są atakowane.

Burkina Faso: atak terrorystyczny na francuską ambasadę
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze