Londyn po ataku. Fot. EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Burmistrz Londynu: to atak na wspólne wartości

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan oświadczył w poniedziałek, że incydent badany przez policję jako możliwy zamach terrorystyczny to „atak na wspólne wartości tolerancji, wolności i szacunku”. W nocy samochód wjechał w grupę muzułmańskich wiernych niedaleko meczetu.

Khan ocenił, że atak jest „straszny” i zapewnił, że pozostaje w kontakcie z lokalnymi władzami oraz liderem opozycji Jeremym Corbynem, który jest posłem z okręgu wyborczego, w którym miał miejsce incydent.

„To był celowy atak na niewinnych londyńczyków, z których wielu kończyło modlitwy podczas świętego miesiąca, ramadanu. (…) Choć wygląda to na atak na konkretną (muzułmańską – PAP) społeczność, to jest to napaść na nasze wspólne wartości tolerancji, wolności i szacunku, podobnie jak ataki w Manchesterze oraz na moście w Londynie” – napisał Khan na Facebooku.

Wybrany w ubiegłym roku na burmistrza Londynu Khan, były prawnik zajmujący się prawami człowieka i były minister w rządzie laburzystowskim, jest pierwszym muzułmaninem kierującym europejską stolicą.

fot. EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Burmistrz Londynu: to atak na wspólne wartości
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze