epa05650131 A handout picture made available by the official Syrian Arab News Agency (SANA) shows Syrian soldiers in Aleppo’s eastern Masaken Hanano area in Aleppo province, Syria, 27 November 2016. According to SANA a military source announced on 27 November 2016 that the army units in cooperation with the supporting forces established full control over Jabal Badro neighborhood and Masaken Hanano area in Aleppo . EPA/SANA HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Caritas: jesteśmy solidarni z Aleppo

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Krakowie odbywa się 41. Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa. Towarzyszy jej akcja charytatywna „Solidarni z Aleppo”, którą zrealizuje Caritas Polska. Kwesta na rzecz mieszkańców Aleppo będzie przeprowadzona w Centrum Konferencyjnym ICE, podczas obrad 41. Sesji UNESCO oraz na krakowskim Rynku w dniach 6-9 lipca.

W niedzielę 9 lipca na Bulwarze Wołyńskim w Krakowie odbędzie się również koncert „Solidarni z Aleppo”, transmitowany o godz. 21.00 na antenie TVP1. Wystąpią w nim m.in.: Kasia Kowalska, Sebastian Karpiel-Bułecka, Dariusz Malejonek, Halina Mlynkova, Marek Piekarczyk, Milo Kurtis i Ray Wilson.

Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przekazane Caritas Polska, z przeznaczeniem na pomoc mieszkańcom Aleppo. Można również wysłać charytatywny SMS pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Paweł Kęska, rzecznik prasowy Caritas Polska przypomina, że sytuacja w Aleppo jest dramatyczna. Wschodnia część miasta jest zniszczona w ponad 80 procentach. Od dwóch lat w mieście nie ma prądu. Mieszkańcy kupują go za bardzo wysoką cenę z prywatnych generatorów ustawionych na chodnikach. Stać ich na dostęp do prądu w postaci jednej żarówki i skorzystania z pralki. Brakuje żywności, leków, dostępu do bieżącej wody.

„W bardzo trudnej sytuacji są małe dzieci, których rodziców nie stać na mleko, żywność, ciepłe ubrania” – zaznacza Kęska. Obok Caritas Polska w akcję „Solidarni z Aleppo” zaangażowani są m.im. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Telewizja Polska.

Fot. PAP/EPA/STRINGER

Zobacz także
Wasze komentarze