Castel Gandolfo: „Chrześcijanie i muzułmanie na drodze charyzmatu jedności”

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W dniach od 19 do 22 kwietnia z inicjatywy ruchu Focolari odbyło się spotkanie dla chrześcijan i muzułmanów z całego świata pod tytułem “Razem, aby dać świadectwo – Chrześcijanie i muzułmanie na drodze charyzmatu jedności”. Konferencja odbyła się nieopodal Rzymu w mieście Castel Gandolfo gdzie znajduje się rezydencja papieża.

Wykłady i dyskusje skupiały się wokół dwóch kwestii. Pierwsza z nich to podobieństwa między obiema religiami, by budować poczucie braterstwa i poczucia wspólnego celu, jakim niewątpliwie są miłość i pokój. Druga kwestia natomiast to dzielenie się swoimi doświadczeniami ze wspólnego działania muzułmanów z chrześcijanami w różnych krajach. Bardzo szybko okazało się, że tam, gdzie spotykają się ludzie dobrej woli, łatwo o znalezienie tego, co łączy. Delegacja z Polski miała okazję powiedzieć wszystkim zebranym o tym, jak prężnie działa ramię w ramię, by wzmocnić braterstwo pomiędzy muzułmanami a chrześcijanami, chociażby poprzez organizowanie dni chrześcijaństwa wśród muzułmanów i dni islamu w Kościele katolickim. Delegacja podkreśliła fakt, iż pomimo negatywnych nastrojów w Europie w stosunku do islamu, są w stanie wzmacniać przyjaźń i współpracę na przekór wszystkiemu. Całe spotkanie przez swój międzynarodowy i międzyreligijny charakter odbyło się w absolutnie wyjątkowej atmosferze. Ludzie ze wszystkich kontynentów i wszelkich odłamów religijnych siedzieli razem pod jednym dachem i w jednym celu – aby przez łączącą miłość do Boga ten świat stał się lepszym miejscem.

Jestem przekonany bardziej niż kiedykolwiek, że jeśli wciąż będą wśród nas ludzie przepełnieni miłością i chęcią rozmowy z drugim człowiekiem, to będziemy w stanie przeciwstawić się wszelkim przeciwnościom na naszej wspólnej drodze – komentował wydarzenie Omar Abdel Fattah.

Castel Gandolfo: „Chrześcijanie i muzułmanie na drodze charyzmatu jedności”
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze