CBA prowadzi działania w krakowskim magistracie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Centralne Biuro Antykorupcyjne w krakowskim magistracie prowadzi w poniedziałek działania na zlecenie mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej – dowiedziała się PAP w CBA.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej powiedział PAP, że agenci rzeszowskiej delegatury CBA wykonują w magistracie czynności na rzecz mazowieckiego wydziału PK. „Chodzi o żądanie wydania rzeczy i podobne czynności” – wyjaśnił PAP. Nie chciał udzielać innych informacji, ze względu na trwające w Krakowie działania śledczych. O działaniach CBA w krakowskim magistracie informowało radio RMF FM.

„To normalne działania w śledztwie: gromadzenie dokumentów – w jednym z wątków sprawy dotyczącej nieprawidłowości w pracy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – ale nie w jego głównym nurcie” – powiedział PAP naczelnik wydziału w Warszawie prok. Włodzimierz Burkacki. „Nawet nie wydawano polecenie przeszukania” – dodał.

„Na miejscu jest prokurator, poprosiliśmy o wydanie dokumentów potrzebnych w śledztwie, i od razu na miejscu trwają przesłuchiwania świadków w tej sprawie, żeby nie przedłużać postępowania i nie wzywać do Warszawy” – powiedział PAP szef mazowieckiego wydziału.

foto. CBA

CBA prowadzi działania w krakowskim magistracie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze