fot. Maciej Kluczka

Cela Siostry Faustyny [GALERIA]

Odtworzona cela Świętej Siostry Faustyny znajduje się w budynku, w którym kiedyś mieszkała i pracowała (na terenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach). Jest to miejsce wielu objawień i mistycznych doświadczeń Apostołki Bożego Miłosierdzia. Jednym z nich było objawienie Jezusa Miłosiernego, który w postaci ubogiego przyszedł do klasztornej furty, które tak opisała w swym „Dzienniczku”.

Wynędzniały młodzieniec, w strasznie podartym ubraniu, boso i z odkrytą głową, bardzo był zmarznięty, bo dzień był dżdżysty i chłodny. Prosił coś gorącego zjeść. Jednak gdy poszłam do kuchni, nic nie zastałam dla ubogich; jednak po chwili szukania znalazło się trochę zupy, którą zagrzałam i wdrobiłam trochę chleba, i podałam ubogiemu, który zjadł. W chwili, gdy odbierałam od niego kubek, dał mi poznać, że jest Panem nieba i ziemi. Gdym Go ujrzała, jakim jest, znikł mi z oczu (Dz. 1312).

Na zdjęciach, w kolejności od lewej: Dom Zakonny, wejście do kaplicy Miłosierdzia Bożego, wnętrze kaplicy wraz z grobem Siostry Faustyny, wnętrze cele a w nim: „ołtarzyk” z domu rodzinnego, lampka nocna Siostry Faustyny, kopia rękopisu „Dzienniczka”, peleryna Siostry Faustyny, kubeczek z refektarza z Krakowa, różaniec do habitu, narzędzia pokutne: pasek kolczasty, grzesznik.

Cela znajduje się w miejscu, gdzie pielgrzymi udają się do hotelu, w którym mogą zostać na dłużej w sanktuarium. Oprócz samej celi pielgrzymi mogą przeczytać krótką informację o istocie modlitwy do Bożego Miłosierdzia. Sprowadza się ona i do ufności i do wypełniania uczynków miłosierdzia. Formy kultu to obraz Miłosierdzia, Święto Miłosierdzia (obchodzone w II Niedzielę wielkanocną), Koronka do Miłosierdzia Bożego, Godzina Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia.

Galeria (7 zdjęć)

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze