epa06368747 A firefighter works as a home burns during the ‚Thomas Fire’ which began overnight in Ventura, California, USA, 05 December 2017. In the first 10 hours, the fire has already burned 31,000 acres (12,545 hectares) and has forced more than 25,000 people to evacuate as one of the strongest Santa Ana winds forecast of the season is ongoing and expected to last several days. EPA/JOHN CETRINO Dostawca: PAP/EPA.

Chiny: 18 ofiar śmiertelnych pożaru w barze karaoke

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Osiemnaście osób zginęło w nocy z poniedziałku na wtorek w pożarze baru karaoke w mieście Qingyuan na południu Chin. Mężczyzna, który zablokował jedyne wyjście z budynku, a następnie podłożył ogień, został zatrzymany – poinformowała policja.

Na pochodzącym z nieznanego źródła nagraniu wideo słychać, że podejrzany przyznaje się do podpalenia.

Wcześniej policja w położonym w prowincji Guangdong mieście Qingyuan oferowała 200 tys. juanów (ok. 25 tys. euro) nagrody za wszelkie informacje mogące pomóc w schwytaniu sprawcy.

Według chińskiej telewizji państwowej 32-letni mężczyzna po kłótni opuścił bar karaoke mieszczący się w trzykondygnacyjnym budynku, motocyklem zablokował jedyne wyjście, a następnie, krótko po północy czasu lokalnego, podłożył ogień.

Z pożaru uratowało się pięć osób, które trafiły z poparzeniami do szpitala.

Jak przekazała policja, po pierwszym otrzymanym zgłoszeniu na miejsce zdarzenia skierowano straż pożarną i pogotowie ratunkowe, udał się tam także przedstawiciel lokalnych władz. Ogień udało się ugasić po mniej więcej godzinie.

W Chinach przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych często zostawia wiele do życzenia – zauważa Reuters. Po tragicznym w skutkach pożarze z listopada 2017 roku, gdy w pożarze mieszkania w Pekinie zginęło 19 osób, władze stolicy rozpoczęły w ostatnim czasie 40-dniową kampanię, w ramach której namierzane i karane są przypadki łamania przepisów budowalnych i ochrony przeciwpożarowej w budynkach.

W 2013 roku 121 osób straciło życie w pożarze, który wybuchł w zakładach drobiarskich w prowincji Jilin na północnym wschodzie Chin.

Chiny: 18 ofiar śmiertelnych pożaru w barze karaoke
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze