epa05951669 Medical staff work on a miner just rescued from the pit at a coal mine in Youxian county, Hunan province, China, 08 May 2017. Eighteen workers were killed by poisonous gas in the Jilinqiao Colliery on 07 April, and the other 37 were rescued and hospitalized. EPA/CAI HENG CHINA OUT Dostawca: PAP/EPA.

Chiny: 18 osób rannych po ataku nożownika

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Osiemnaście osób zostało rannych po ataku nożownika na jednej z ulic w mieście Czangczun (Changchun) w północno-wschodnich Chinach – poinformowała chińska policja. 50-letni napastnik został postrzelony, a następnie zatrzymany.

Według policji żadnej z ofiar napadu nie zagraża życie.

Na razie nie wiadomo, jakie były motywy sprawcy ataku; śledczy badają sprawę.

Policja na swoim mikroblogu powołuje się wszelako na członków rodziny, którzy mówią, że podejrzany Wang Yunwei był wcześniej leczony z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym.

Na początku ubiegłego roku również uzbrojony w nóż napastnik zranił przed wejściem do szkoły podstawowej w mieście Haikou w południowych Chinach dziesięcioro uczniów, w tym dwoje ciężko, a później popełnił samobójstwo.

Brutalne przestępstwa są stosunkowo rzadkie w Chinach, lecz w ostatnich latach doszło do serii ataków z użyciem noża czy siekiery, a ofiarą wielu z nich padły dzieci w wieku szkolnym. W wielu wypadkach sprawcami byli chorzy psychicznie. Krytycy władz chińskich wskazują na chroniczne zaniedbania w diagnozowaniu i leczeniu chorób psychicznych w Chinach.

Chiny: 18 osób rannych po ataku nożownika
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze