Chorwacja-Hiszpania, fot. EPA/Friedemann Vogel / POOL

Co za mecz! Hiszpania w dramatycznym stylu pokonuje Chorwację [ZDJĘCIA]

Drużyna Hiszpanii po wyczerpującym pojedynku wygrała z Chorwacją 5:3 w rozgrywkach 1/8 finału EURO 2020. Mecz obfitował w dramatyczne zwroty akcji i zakończył się dopiero po dogrywce. Tym samym Hiszpanie awansowali do ćwierćfinału, w którym zmierzą się ze zwycięzcą meczu Anglia-Niemcy. Reprezentacja Chorwacji żegna się z turniejem.

Wynik spotkania otworzył niespodziewanie samobójczy gol bramkarza Hiszpanów, Unai Simona, który nie przyjął podania jednego z kolegów. Gracze „ La Roja” wyrównali jeszcze przed przerwą. W drugiej połowie strzelali kolejno C. Azpilicueta i F. Torres ustalając wynik spotkania na 3:1, jednak w 86. minucie bramkę kontaktową zdobył Chorwat,  M. Orsić. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził M. Pasalić. W dogrywce, pełnej sytuacji podbramkowych, drużynę z Chorwacji dobili celnymi strzałami A. Morata i M. Oyarzabal.